Nowy pasek do Apple Watcha może zmieniać kolor i wyświetlać tekst

Łukasz Bernaczyk   25 lutego 2023

Najnowszy patent przyznany firmie z Cupertino dotyczy paska do Apple Watcha, który potrafi zmieniać kolor, a nawet wyświetlać tekst, wzory czy symbole. Wszystko kontrolowane bezpośrednio z zegarka za pomocą specjalnej aplikacji.

berrolia

Apple Watch z paskiem zmieniającym kolory

Jak donosi PatentlyApple, ostatni patent przyznany gigantowi z Cupertino opisuje zmieniającą kolor opaskę do Apple Watcha.

Z materiałem opaski miałyby zostać zintegrowane elementy elektrochromowe potrafiące zmieniać kolor i przezroczystość w odpowiedzi na stosunkowe małe sygnały elektryczne.

Elementy elektrochromowe są już od dawna powszechnie wykorzystywane (choć może nie w aż tak zaawansowany sposób) np. w automatycznie przyciemniających się lusterkach lub w coraz popularniejszych ostatnio (i tańszych) panelach szklanych wykorzystywanych na okna lub ściany sal konferencyjnych, które mogą posiadać dwa stany: przezroczysty i nietransparentny (“mleczny”).

Jak opisuje Apple w swoim wniosku patentowym, tę samą technologię można wykorzystać do wyświetlania różnych kolorów paska do Apple Watcha, selektywnie aktywując różne sekcje elektrochromowe opaski, co pozwala tworzyć wzory, symbole, a nawet tekst, zupełnie jak na tradycyjnym wyświetlaczu, lecz o niższej rozdzielczości.

Rozwiązanie takie pozwoliłoby dobierać kolor paska, a nawet jego wzór, w zależności od własnych upodobań, bez konieczności fizycznej zmiany paska na inny. Ponadto, nawet po ustaleniu wzoru i koloru, pasek mógłby chwilowo zmieniać barwę na inną, na przykład jako wizualna forma powiadomienia.

Całe sterowanie paskiem i jego personalizacja odbywałaby się bezpośrednio na zegarku, poprzez specjalną aplikację na Apple Watcha.

Pomysł jest bardzo ciekawy, ale oczywiście nie wiadomo, czy Apple kiedykolwiek wypuści taką opaskę na rynek. Powszechnie wiadomo, że firma z Cupertino patentuje bardzo wiele rozwiązań technologicznych, z których tylko część ostatecznie trafia do jej produktów.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: