Przeciek: iPhone 15 z większym ekranem niż iPhone 14, Dynamic Island i nowym dizajnem

Łukasz Bernaczyk   24 lutego 2023

Niespełna tydzień po opublikowaniu oficjalnych schematów CAD iPhone’a 15 Pro, 9to5mac ma dla nas kolejną niespodziankę – schematy CAD tańszego z tegorocznych iPhone’ów, czyli iPhone’a 15. Dodatkowo, przy udziale grafika Iana Zelbo, na podstawie tych schematów stworzone zostały świetne rendery.

berrolia

iPhone 15 (2023) – co nowego?

Oczywiście pierwszą, najbardziej rzucającą się na schematach i renderach zmianą w iPhonie 15 jest “dynamiczna wyspa”, która zastąpi notcha. Tym sposobem cała tegoroczna linia iPhone’ów 15 będzie posiadała Dynamic Island.

Kolejna ważna zmiana w iPhonie 15 w stosunku do poprzednika to nieco większa, bo wynosząca 6,2 cala przekątna ekranu (iPhone 14 posiada ekran o przekątnej 6,1″). Na razie nie są znane żadne inne szczegóły dotyczące wyświetlacza.

Następną nowością iPhone’a 15 będzie port USB-C w miejsce Lightning. USB-C, jak wiemy już od dość dawna, trafi do wszystkich tegorocznych iPhone’ów 15.

Schematy CAD iPhone’a 15 ujawniły również, że przyciski haptyczne, które zastąpią przyciski fizyczne po obu stronach  iPhone’a 15 Pro i 15 Pro Max będą wyłącznie domeną nowych flagowców z lini “pro”. Tańsze wersje – iPhone 15 i iPhone 15 Plus – będą nadal wyposażone w tradycyjne, fizyczne przyciski.

Ponadto na schematach i renderach iPhone’a 15 widzimy, że otrzyma on podobny dizajn do linii Pro, czyli zaokrąglone krawędzie tylnej obudowy.

Z tyłu ponownie znajdziemy dwa obiektywy kamery i znacznie mniejszą “wyspę” aparatu niż w modelu “pro”.

Premiera czterech modeli iPhone’a 15 spodziewana jest jesienią.

Wszystko, co do tej pory wiadomo o tegorocznych smartfonach z Cupertino znajdziesz tutaj.

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: