iOS 16.4 beta 3 – lista wszystkich nowości

Łukasz Bernaczyk   8 marca 2023

Wczoraj Apple udostępniło kolejne deweloperskie wersje beta swoich systemów operacyjnych, w tym iOS 16.4 beta 3. Zobaczmy, jakie nowości trafiły do tego testowego wydania systemu operacyjnego dla iPhone’ów.

berrolia

iOS 16.4 beta 3 – lista nowości

Trzecie wydanie beta systemu iOS 16.4, choć nie wnosi już tylu istotnych zmian, co beta 1, to nadal wprowadza kilka ciekawych nowości.

Logowanie oddzielnym Apple ID do programu Software Developer Beta

Możliwość zalogowania się do programu deweloperskich wersji beta oddzielnym od głównego kontem Apple ID.

Tym sposobem użytkownik może używać jako głównego, prywatnego konta Apple ID, a konto deweloperskie zalogować wyłącznie do pobierania wersji beta systemu iOS.

Nowe powiadomienia RSR

Nowe powiadomienia dotyczące Rapid Security Update, czyli szybkich aktualizacji bezpieczeństwa wprowadzonych wcześniej w iOS 16.

Jeżeli zainstalowane, szybkie uaktualnienie bezpieczeństwa będzie powodowało konflikt z jedną z zainstalowanych na iPhonie aplikacji, w skutek czego aplikacja ta będzie się nieoczekiwanie zamykała lub nieprawidłowo działała, użytkownik zostanie o tym poinformowany w formie nowego powiadomienia, które pozwoli odinstalować powodujące błąd uaktualnienie.

Zmiany w Car Key

Odnalezione przez 9to5mac zmiany w kodzie źródłowym iOS 16.4 beta 3 wskazują, że funkcja Car Key, pozwalająca używać iPhone’a jako kluczyka do samochodu, porzuci łączność NFC i będzie korzystać wyłącznie z Ultra Wideband.

Oznacza to, że samochody wyposażone wyłącznie w układy NFC nie otrzymają funkcjonalności Apple Car Key, podobnie jak urządzenia firmy z Cupertino nieposiadające łączności Ultra Wideband (iPhone XS i starsze, Apple Watch 5 i starsze)

***

MEGAPROMOCJA: MacBook Pro 14″ (2023) z M2 Pro tańszy o 1500 zł i w ratach 0%

***

Nowe kolory tarcz dla Apple Watch

W aplikacji Watch systemu iOS 16.4 deweloper beta 3 pojawiły się nowe opcje kolorystyczne dla niektórych tarcz Apple Watcha.

To wszystkie nowości odnalezione w trzeciej becie iOS 16.4. W przypadku odnalezienia kolejnych nowinek wpis ten zostanie zaktualizowany.

Bardzo dużo nowości zawierała pierwsza beta iOS 16.4 – sprawdź tutaj.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: