Apple ogłasza WWDC 2023 – znamy datę premiery iOS 17 i innych systemów

Tomek Czech   29 marca 2023

Apple ogłosiło dzisiaj, że jej doroczna konferencja Worldwide Developers Conference (WWDC) odbędzie się w formie online w dniach 5-9 czerwca 2023 r. Twórcy aplikacji będą też mogli spotkać się na żywo podczas specjalnego wydarzenia w Apple Park w dniu inauguracji wydarzenia.

Konferencja WWDC23 jest bezpłatna dla wszystkich deweloperów.

berrolia

WWDC 2023

Podczas sesji otwierającej konferencję, 5 czerwca, spodziewana jest prezentacja najnowszych wersji wszystkich systemów operacyjnych firmy – iOS 17, iPadOS 17, macOS 14, watchOS 10 i tvOS 17.

Apple ma też pokazać światu swoje najważniejsze tegoroczne urządzenie – gogle MR.

W programie tegorocznej konferencji online, oprócz ogłaszanych premier i prezentacji State of the Union, znajdzie się miejsce na sesje, indywidualne warsztaty, a także spotkania z inżynierami Apple i innymi deweloperami.

Ponadto 5 czerwca deweloperzy i uczniowe będą także mogli wziąć udział w specjalnym wydarzeniu na terenie Apple Park, podczas którego wraz ze społecznością online obejrzą prezentacje Keynote i State of the Union.

Do elementów konferencji WWDC23 należy też konkurs Swift Student Challenge adresowany do uczących się jeszcze deweloperów. To jeden z wielu programów Apple mających na celu wpierać rozwój deweloperów i uczniów w każdym wieku, którzy uwielbiają kodować.

Z pomocą Swift Playgrounds – przełomowej aplikacji na iPada i Maca, dzięki której nauka języka programowania Swift jest interaktywna i przyjemna – uczniowie z całego świata mogą stworzyć eksperymentalną aplikację związaną z wybranym przez siebie tematem. Uczniowie mogą już przesyłać zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu. Będą one przyjmowane do 19 kwietnia. Więcej informacji na stronie Swift Student Challenge.

Apple zapowiedziało też, że udostępni dodatkowe informacje o konferencji WWDC23 przed jej rozpoczęciem za pośrednictwem aplikacji Apple Developer i na stronie Apple Developer.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: