Raport: iPhone 15 Pro z programowalnym przyciskiem “Action” na wzór Apple Watch Ultra

Tomek Czech   29 marca 2023

Od pewnego czasu pojawiały się spekulacje o tym, że iPhone’y 15 w wersji “pro” mogą zostać wyposażone w przycisk “Action” na podobieństwo tego, który znajdziemy w Apple Watch Ultra. Teraz potwierdza to jedno z bardzo wiarygodnych źródeł.

berrolia

iPhone 15 Pro z przyciskiem Action

Od dawna wiemy, że iPhone 15 Pro i 15 Pro Max będą wyposażone w nowe, dotykowe przyciski regulacji głośności, wyciszania i Włącz/Wyłącz. Każdy ma posiadać własny silnik haptyczny.

Z tego powodu spekulowano, że Apple może wykorzystać tę zmianę i możliwości nowych przycisków, żeby wprowadzić do iPhone’a cenione przez użytkowników rozwiązanie zastosowane w Apple Watch Ultra – programowalny przycisk czynności, który pozwala na szybkie wywołanie ustalonej wcześniej akcji pojedynczym naciśnięciem – uruchomienie wybranej aplikacji czy funkcji, jak rozpoczęcie treningu, włączenie stopera, latarki czy oznaczenie punktu na trasie. Może też uruchomić wybrany skrót, a tu możliwości są niemal nieograniczone.

Dłuższe przytrzymanie przycisku Action uruchamia syrenę alarmową.

Według anonimowego użytkownika forum MacRumors, który jako pierwszy podał informacje o Dynamic Island w iPhonie 14 Pro, programowalny przycisk czynności ma trafić do iPhone’a 15 Pro i 15 Pro Max.

Pojawi się w miejscu obecnego przełącznika, który pozwala na wyciszenie telefonu.

Informatorzy podają, że Apple zastosuje w swoich tegorocznych flagowcach z serii “pro” nowy mikroprocesor, dzięki któremu przycisk czynności oraz pozostałe przyciski dotykowe będą działać również wtedy, kiedy telefon będzie wyłączony.

Źródła nie zdradzają, wywoływanie jakich akcji będzie możliwe dzięki nowemu przyciskowi czynności. Ale można sobie łatwo wyobrazić, że będą to wszystkie najpopularniejsze czynności uruchamiane obecnie z Centrum sterowania, jak zmiana trybu skupienia, włączenie latarki, kamery, nagrywania ekranu lub trybu oszczędzania energii, odpalenie aplikacji (np. Dom, Kalkulator, Dyktafon) czy uruchomienie dowolnego skrótu.

Premiera całej linii iPhone’ów 15 jest spodziewana we wrześniu tego roku.

Wszystko, co do tej pory wiadomo o tegorocznych smartfonach z Cupertino znajdziesz tutaj.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: