iOS 17 z ważną zmianą – po raz pierwszy od iOS 11

Tomek Czech   6 kwietnia 2023

Kilkanaście dni temu Mark Gurman z Bloomberga zdradził, że iOS 17 będzie zawierał “kilka przydatnych nowych funkcji” – funkcji “najbardziej wyczekiwanych przez użytkowników”. Z najnowszego przecieku dowiadujemy się, że jedną z największych zmian w nowym systemie operacyjnym dla iPhone’a może być mocno przeprojektowane Centrum sterowania.

berrolia

iOS 17 z nowym Centrum sterowania?

Źródłem przecieku jest wiarygodny leaker, który w ubiegłym roku podał sprawdzone informacje na temat Dynamic Island jeszcze przed premierą iPhone’a 14 Pro i niedawno potwierdził, że iPhone’y 15 Pro i 15 Pro Max będą posiadały przycisk “Action”, na wzór Apple Watch Ultra.

Teraz leaker podaje, że iOS 17 będzie zawierał mocno odmienione Centrum sterowania, czyli interfejs, który zapewnia błyskawiczny dostęp do najczęściej używanych na iPhonie funkcji. Niestety informator nie zdradza żadnych szczegółów dotyczących tego, co dokładnie się zmieni.

Po raz ostatni Centrum sterowania zostało przeprojektowane w 2017 r. w iOS 11, wraz z premierą iPhone’a X.

W mailu do MacRumors leaker poinformował, że w pracach nad iOS 17 Apple skupiło się przede wszystkim na poprawie wydajności i stabilności systemu i sugeruje, że nowe Centrum sterowania może być największą zmianą w najnowszej wersji “softu” dla iPhone’a.

Premiera iOS 17 spodziewana jest 5 czerwca na WWDC 2023.

Wszystko, co do tej pory wiemy o iOS 17 znajdziesz tutaj.

Zobacz też: iOS 17 – na których modelach iPhone’a zainstalujemy?

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: