Raport: te trzy modele iPada nie będą wspierały iPadOS 17

Łukasz Bernaczyk   24 kwietnia 2023

W sieci pojawiły się nowe informacje na temat iPadów, które będą kompatybilne z iPadOS 17. Wszystko wskazuje na to, że w stosunku do iPadOS 16, tegorocznego systemu operacyjnego Apple nie zainstalujemy na trzech modelach iPada.

berrolia

iPadOS 17 – które modele iPad’a stracą wsparcie?

Najnowsze informacje na temat kompatybilności iPadOS 17 z poszczególnymi modelami iPada pochodzą od iPhoneSoft, powołującego się na wewnętrzne źródła wśród pracowników Apple. Dodam tutaj, że iPhoneSoft w przeszłości publikował podobne listy kompatybilności urządzeń Apple z najnowszymi systemami operacyjnymi i listy te znajdowały później odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Teraz iPhoneSoft twierdzi, że wsparcia dla iPadOS 17 nie otrzymają:

  • iPad 5. generacji
  • iPad Pro 9,7″ 1. generacji
  • iPad Pro 12,9 1. generacji

Oznaczałoby to, że lista wszystkich tabletów Apple, na których zainstalujemy iPadOS 17 będzie wyglądać następująco:

  • iPad 6. generacji lub nowszy
  • iPad mini 5. generacji lub nowszy
  • iPad Air 3. generacji lub nowszy
  • iPad Pro z 2017 r. lub nowszy

Użytkowników niewspieranych przez iPadOS 17 tabletów Apple uspokoję, że z powodzeniem nadal będą mogli używać iPadOS 16, który jeszcze przez długi czas będzie otrzymywał uaktualnienia bezpieczeństwa.

Należy również pamiętać, że tablety kompatybilne z iPadOS 17 niekoniecznie muszą oferować wszystkie funkcje tego systemu. Najstarsze z obsługiwanych urządzeń z pewnością będą miały “wyciętą” obsługę niektórych funkcjonalności, co związane jest z potrzebnymi do obsługi tych funkcji nowszymi i mocniejszymi podzespołami.

A jakie modele iPhone’a będą kompatybilne z iOS 17? Przeczytasz o tym tutaj.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: