iPhone X i iPhone 8 jednak ze wsparciem iOS 17 – twierdzi wiarygodne źródło

Tomek Czech   19 kwietnia 2023

W ostatnim czasie pojawiły się dwa przecieki, z których wynikało, że iOS 17 nie będzie kompatybilny z iPhonem X, iPhonem 8 i 8 Plus oraz kilkoma modelami iPada. Jednak według innego, bardzo wiarygodnego źródła jest inaczej – na wszystkich tych urządzeniach będzie można zainstalować iOS 17.

berrolia

iPhone X i iPhone 8/8 Plus jednak kompatybilne z iOS 17

Z doniesień, które pojawiły się na chińskiej stronie My Drivers oraz na twitterowym koncie dość wiarygodnego leakera Fame_G_Monster wynikało, że kompatybilność z najnowszymi wersjami systemów operacyjnych dla iPhone’a i iPada stracą:

  • iPhone: 8, 8 Plus, X
  • iPad: 5. gen.
  • iPad Pro: 9,7″ (1. gen.) i 12,9″ (1. gen.)

Budziło to spore wątpliwości głównie z tego powodu, że w ubiegłym roku sporo urządzeń straciło kompatybilność z iOS 16 – więcej niż zazwyczaj, a Apple nie ma w zwyczaju odcinać wsparcia najnowszej wersji iOS dla wielu modeli przez dwa lata z rzędu. iOS nie było można już zainstalować na iPhone’ach z aż dwiema generacjami procesorów z Cupertino – A9 (iPhone SE 1. gen, iPhone 6s i 6s Plus) oraz A10 Fusion (iPhone 7 i iPhone 7 Plus), dlatego wydawało się, że w tym roku kompatybilności nie stracą żadne iPhone’y.

Pewnym wytłumaczeniem ewentualnego braku kompatybilności z iOS 17 z iPhone’ami X i 8, czyli urządzeniami z procesorem A11 Bionic, mógł być fakt, że w chipach od A5 do A11 znaleziono krytyczną lukę bezpieczeństwa, której nie da się załatać.

Jednak bardzo wiarygodne źródło twierdzi, że zarówno iPhone X, jak i iPhone’y 8 i 8 Plus będą kompatybilne z iOS 17. Podaje tak użytkownik forum MacRumors ukrywający się pod nickiem “anonymous-A.S”, który w ubiegłym roku podał sprawdzone informacje na temat Dynamic Island jeszcze przed premierą iPhone’a 14 Pro.

“Według moich informatorów, iOS 17 będzie można zainstalować na wszystkich modelach iPhone’a, na których działa iOS 16. Włączają się w to oczywiście wszystkie urządzenia z układem A11 Bionic” – napisał leaker.

Kilka dni temu “anonymous-A.S” donosił, że iPhone’y 15 Pro i 15 Pro Max będą posiadały przycisk “Action”, na wzór Apple Watch Ultra. Z kolei wczoraj zdradził, że iOS 17 będzie posiadał nowe, przeprojektowane Centrum sterowania.

Premiera iOS 17 spodziewana jest 5 czerwca na WWDC 2023.

Wszystko, co do tej pory wiemy o iOS 17 znajdziesz tutaj.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: