Raport: iPhone 15 w nowym kolorze i nowej obudowie

Łukasz Bernaczyk   18 kwietnia 2023

Najnowsze informacje od leakera, który niedawno trafnie przepowiedział premierę nowego, żółtego koloru iPhone’a 14 wskazują, że nadchodzące iPhone’y 15 oraz iPhone’y 15 Plus będą posiadały tylną obudowę z teksturowanego, matowego szkła, podobnie, jak ma to obecnie miejsce w przypadku iPhone’ów z linii “pro”. Inne źródło podaje z kolei, że iPhone 15 będzie dostępny w nowym kolorze.

berrolia

iPhone 15 – nowy kolor i nowy materiał obudowy

Wiadomość o zmianie materiału tylnej obudowy iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Plus pojawiła się w ubiegłym tygodniu w serwisie Weibo i pochodziła z tego samego źródła, które wcześniej podało informacje o nadchodzącej premierze żółtego iPhone’a 14.

Montowana obecnie w iPhone’ach 14 i 14 Plus standardowa, szklana obudowa zostanie w tegorocznych iPhone’ach 15 i iPhone’ach 15 Plus zastąpiona matowym, szkłem teksturowanym, czyli dokładnie takim, z jakiego jest wykonana tylna obudowa iPhone’ów w wersji “pro”.

Inne źródło podaje z kolei na Weibo, że dwa tańsze iPhone’y z serii “15” będą dostępne w nowym kolorze – turkusowym, zbliżonym do zielonego iPhone’a 12.

W lutym informatorzy 9to5Mac podawali, że dla iPhone’a 15 i 15 Plus, Apple szykuje inne nowe kolory i testuje między innymi jasny błękit oraz różowy.

Poza tylną obudową z tych samych materiałów, co modele “pro”, tańsze iPhone 15 i iPhone 15 Plus otrzymają również – wzorem swoich droższych odpowiedników – Dynamiczną Wyspę w miejsce wysłużonego notcha.

Telefony będą się jednak różnić materiałem, z którego wykonana będzie boczna ramka – w modelach Pro będzie ona wykonana z tytanu, natomiast w dwóch pozostałych wersjach nadal będzie wykonana z aluminium.

Premiera czterech modeli iPhone’a 15 spodziewana jest jesienią.

Wszystko, co do tej pory wiadomo o tegorocznych smartfonach z Cupertino znajdziesz tutaj.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: