Netatmo prezentuje Inteligentny Kontroler Klimatyzacji z HomeKit

Tomek Czech   16 maja 2023

Netatmo rozszerzyło właśnie ofertę smart homeInteligentny Kontroler Klimatyzacji – urządzenie umożliwiające zarządzanie klimatyzatorami i pompami ciepła typu powietrze-powietrze z dowolnego miejsca na świecie. Łatwy w instalacji sterownik sprawia, że urządzenie chłodzące powietrze lub zarządzające energią cieplną może stać się częścią inteligentnego domu.

Netatmo – Inteligentny Kontroler Klimatyzacji

Inteligentny Kontroler Klimatyzacji może połączyć się ze wszystkimi klimatyzatorami i pompami ciepła typu air to air obsługiwanymi przy pomocy pilota na podczerwień z ekranem wyświetlającym ustawienia. Sparowanie Kontrolera z klimatyzatorem zajmuje zaledwie kilka minut i nie wymaga żadnych prac budowlanych ani elektrycznych.

Urządzenie wyposażono w wielokierunkowy system podczerwieni, co umożliwia umieszczenie go w dowolnym miejscu w domu lub mieszkaniu i zachowanie stabilnej łączności. Wystarczy przykręcić lub przyczepić je do ściany i skonfigurować z klimatyzatorem.

Wystarczą odpowiedzi na pięć pytań, by Inteligentny Kontroler Klimatyzacji stworzył harmonogram chłodzenia lub ogrzewania pomieszczeń dostosowany do zwyczajów użytkownika. Mogą w nim zostać zawarte tak konkretne instrukcje jak ochładzanie salonu latem w godzinach 14:00 – 16:00 lub zwiększanie temperatury w pokoju w okresie zimowym zaraz przed powrotem użytkownika z pracy lub szkoły.

Korzystając z czujników temperatury i wilgotności, Inteligentny Kontroler Klimatyzacji śledzi i analizuje zmiany w mieszkaniu. Informacje te są dostępne dla użytkowników w czasie rzeczywistym. Dzięki nim dostosowanie klimatyzacji do własnych potrzeb staje się jeszcze łatwiejsze.

Jeżeli użytkownik paruje kontroler z klimatyzatorem, który nie jest rozpoznany, po zakończonej kalibracji informacje o tym procesie są analizowane i zapisywane w bazie. Kolejna osoba z tym samym klimatyzatorem nie będzie musiała już przeprowadzać kalibracji dzięki algorytmowi uczenia maszynowego.

Pewny sposób na oszczędzanie

Netatmo przekonuje, że “odpowiednie zaprogramowanie pracy urządzeń chłodzących i grzewczych pomoże znacząco zmniejszyć rachunki za prąd – i to bez rezygnacji z komfortu cieplnego”.

Aby jeszcze precyzyjniej zarządzać zużyciem energii, Inteligentny Kontroler Klimatyzacji wyposażono w funkcję geolokalizacji o nazwie “Eco-Assist”. Wyłącza ona urządzenia chłodzące i grzewcze, gdy nikogo nie ma w domu i włącza je ponownie po powrocie lokatorów.

Temperaturę i wszystkie ustawienia można także dostosować samemu, z jakiejkolwiek lokalizacji, używając aplikacji Home+ Control.

Posiadacze Inteligentnego Kontrolera Klimatyzacji mogą także sterować nim za pomocą głosu. Rozwiązanie firmy Netatmo jest kompatybilne z najważniejszymi asystentami głosowymi i inteligentnymi ekosystemami, takimi jak Google Home, Alexa oraz Apple Home.

Kompatybilność klimatyzatorów z Inteligentnym Kontrolerem Klimatyzacji od Netatmo można sprawdzić na stronie check.netatmo.com.

Cena i dostępność

Inteligentny Kontroler Klimatyzacji dostępny jest w sprzedaży w cenie 559,99 zł na salonydenon.pl

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: