App Store w Polsce obchodzi święto lokalnych twórców gier

Tomek Czech   17 maja 2023

W tym tygodniu App Store w Polsce obchodzi święto lokalnych twórców gier – od uznanych na całym świecie producentów, takich jak CD Projekt, po twórców popularnych gier niezależnych (indie games).

Z tej okazji twórcy popularnych gier stworzyli wydarzenia i funkcjonalności, które są dostępne dla klientów Apple już od dzisiaj.

berrolia

App Store w Polsce – święto lokalnych twórców gier

Kampania w App Store zbiega się z konferencją Digital Dragons w Krakowie, która jest jednym z największych regionalnych wydarzeń dla twórców gier.

Polska słynie z prężnie rozwijającej się społeczności twórców, w której działa ponad 400 producentów, zatrudniających ponad 12 000 osób, tworzących wiele kultowych tytułów w obszarze gier wideo i gier mobilnych.

Specjalnie na potrzeby kampanii twórcy popularnych gier, takich jak Fishing Clash, Gwent, The Wolf, #DRIVE czy Questland stworzyli wydarzenia i funkcjonalności, które są dostępne dla klientów Apple już od dzisiaj.

Kampania i wybrane gry pojawią się w zakładkach Today i Games w App Store w Polsce, a także w innych krajach i rynkach, w tym w Wielkiej Brytanii, UE, LATAM i na Bliskim Wschodzie.

Opisy gier:

The Wolf – jedna z najlepszych gier z Polski. To wieloosobowa gra online o wilkach, symulator psowatych, stworzony przez Swift Apps, który swoim wyciem przywołuje wiosnę. Dołącz do niestandardowych polowań, zdobądź limitowaną czasowo skórkę i zbieraj wiosenne gadżety, a wszystko to wśród kwiatów i wiosennej radości.

#DRIVE – ulubiona gra indie z wyjątkową oprawą wizualną i wieloma poziomami. Świetna gra do urozmaicenia naszej kampanii. Ten nadal popularny hit w kategorii gier niezależnych od Pixel Perfect Dude doczekał się nowej aktualizacji o nazwie Rust & Roar. Wyrusz w trasę po Polsce i wsiądź do jednego z siedmiu nowych samochodów.

Gwent: The Witcher Card Game – nie sposób mówić o polskiej branży gier nie wspominając o CD Projekt RED. Ich wejście na rynek gier mobilnych ze strategiczną grą karcianą w uniwersum Wiedźmina jest naszym oczywistym wyborem. Gra karciana CD Projekt RED osadzona w uniwersum Wiedźmina obejmuje wydarzenie związane z ulubioną postacią wszystkich graczy, trollem skalnym Shupe.

Questland – turowa gra RPG z rozbudowanymi opcjami personalizacji bohaterów i dynamicznym stylem artystycznym. Obecnie w grze Questland, stworzonej przez Gamesture, chodzi przede wszystkim o solidną rywalizację. Wybieraj spośród wielu różnych zadań i misji, aby zdobywać punkty – im więcej ich zdobędziesz, tym lepsze będą nagrody, takie jak skórki, rzadkie przedmioty i waluta dostępna w grze.

Fishing Clash – tytuł od jednego z największych producentów gier w Polsce. Ta gra o wędkowaniu powstała w odnoszącym największe sukcesy studiu gier mobilnych w kraju. Symulator wędkarstwa od Ten Square Games zaprasza na wędkarską wyprawę po Europie. Odwiedź malownicze miejsca na całym kontynencie i wygraj limitowane nagrody. Zapowiada się niezły połów!

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: