Oficjalna aplikacja ChatGPT już dostępna na iPhone’a i iPada

Łukasz Bernaczyk   19 maja 2023

Twórca ChatGPT, firma OpenAI, udostępniła właśnie swoją oficjalną aplikację do korzystania z chatbota ChatGPT. Aplikacja dostępna jest za darmo w App Store, w wersji dla iPhone’a i iPada.

berrolia

ChatGPT – oficjalna aplikacja na iPhone i iPad

Dokładnie miesiąc temu pisaliśmy na łamach ThinkApple, że robiący w ostatnim czasie niesłychaną furorę ChatGPT pojawił się na iPhonie i Apple Watchu dzięki aplikacjom form trzecich.

Teraz swoją oficjalną apkę w wersji dla iPhone’a i iPada wypuścił twórca ChatGPT – firma OpenAI.

Najważniejsze funkcjonalności aplikacji OpenAI ChatGPT to:

  • Natychmiastowe odpowiedzi – możliwość uzyskania dokładnych informacji bez przeglądania reklam lub wielu wyników.
  • Dostosowane porady – możliwość wyszukiwania wskazówek dotyczących gotowania, planowania podróży lub tworzenia przemyślanych wiadomości.
  • Kreatywna inspiracja – możliwość generowania pomysłów na prezenty, wykonywania projektów prezentacji, a nawet pisania wierszy.
  • Profesjonalny wkład – zwiększ produktywność dzięki opiniom na temat pomysłów, podsumowaniu notatek i pomocy technicznej w danym temacie.
  • Możliwości nauki – nauka nowych języków, współczesnej historii i nie tylko.

Aplikacja ChatGPT ma zintegrowane narzędzie Whisper, dzięki któremu możemy głosowo dyktować zapytania. Historia operacji w apce jest synchronizowana między urządzeniami, jak iPad i iPhone.

Pobranie aplikacji i korzystanie z jej podstawowych funkcjonalności jest darmowe, natomiast pełną funkcjonalność odblokowuje usługa ChatGPT Plus, która – tak samo jak w wersji przeglądarkowej – kosztuje 19,99 dolarów za miesiąc.

Dzięki ChatGPT Plus użytkownik uzyskuje dostęp do ChatGPT nawet podczas największego obciążenia serwerów, otrzymuje szybsze odpowiedzi i priorytetowy dostęp do nowych funkcjonalności oferowanych przez zaawansowany ChatGPT-4.

Obecnie aplikacja ChatGPT na iOS jest dostępna tylko dla mieszkańców USA, jednak – jak podaje OpenAI – już w najbliższych tygodniach zostanie udostępniona użytkownikom w innych krajach.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: