iPhone 16 Ultra z największym ekranem w historii iPhone’a – poznaliśmy dokładne wymiary (rendery)

Łukasz Bernaczyk   23 maja 2023

Do premiery całej linii iPhone’ów 15 pozostały już tylko cztery miesiące, tymczasem w sieci pojawiły się pierwsze schematy CAD przyszłorocznego iPhone’a 16 Pro Max, który może zostać nazwany “16 Ultra”. Jego ekran ma być znacząco większy od dotychczasowych modeli Max. Znamy dokładne wymiary i mamy stworzone na ich podstawie rendery.

berrolia

iPhone 16 Pro Max (Ultra) vs iPhone 15 Pro Max

Całkiem niedawno pisaliśmy na łamach ThinkApple, że przyszłoroczny większy z modeli “pro” – iPhone 16 Pro Max/Ultra, będzie miał większy wyświetlacz od wyczekiwanego w tym roku iPhone’a 15 Pro Max. Poinformował o tym zawsze dobrze poinformowany Ross Young, ekspert globalnego rynku wyświetlaczy.

Teraz do sieci trafiły pierwsze schematy CAD wizualizujące dokładne wymiary przyszłorocznego flagowca – znany leaker Sonny Dickson udostępnił je portalowi 9to5Mac.

Zobaczmy więc, o ile zwiększą się wymiary iPhone’a 16 Pro Max/Ultra w porównaniu do iPhone’a 15 Pro Max.

Wysokość:

  • iPhone 15 Pro Max – 159,8 mm
  • iPhone 16 Pro Max (Ultra) – 165,0 mm

Szerokość:

  • iPhone 15 Pro Max – 76,7 mm
  • iPhone 16 Pro Max (Ultra) – 77,2 mm

Przekątna ekranu:

  • iPhone 15 Pro Max – 6,7″
  • iPhone 16 Pro Max (Ultra) – 6,9″

Widzimy więc, że iPhone 16 Pro Max/Ultra będzie nieznacznie, wręcz niezauważalnie szerszy – o pół milimetra, będzie za to znacząco dłuższy – o pół centymetra. Powierzchnia ekranu zwiększy się o 0,2 cala.

Podobnie wzrosnąć mają wymiary mniejszego iPhone’a 16 Pro, który dzięki temu w przyszłym roku pomieści wzorem tegorocznego iPhone’a 15 Pro Max aparat peryskopowy z zoomem x5/x6. Wiemy już, że ekran iPhone’a 16 Pro ma mieć przekątną ekranu równą 6,3″ (vs 6,1″ w iPhonie 15 Pro).

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: