Raport: iPhone 16 z innym rozmieszczeniem obiektywów tylnej kamery

Łukasz Bernaczyk   24 maja 2023

Do premiery tegorocznych iPhone’ów 15 nadal pozostało kilka miesięcy, tymczasem do sieci trafiają kolejne wiadomości na temat przyszłorocznych iPhone’ów 16. Jedną z takich informacji jest powrót do pinowego układu tylnych aparatów w budżetowych modelach smartfonów Apple z 2024 r.

berrolia

iPhone 16 z pionowo ułożonymi obiektywami

Takie informacje udostępnił na swoim twitterowym koncie użytkownik o pseudonimie Unknownz21, leaker znany między innymi z tego, że jako pierwszy upublicznił zdjęcie iPhone’a 15 Pro z portem USB-C.

Według niego, iPhone 16 – oraz zapewne również iPhone 16 Plus – będą wyposażone w tylną kamerę z dwoma obiektywami, ułożonymi względem siebie w pionie. Takie rozmieszczenie aparatów miało już miejsce w iPhone’ach 11 oraz iPhone’ach 12. Dopierow w iPhone’ach 13, a następnie iPhone’ach 14 aparaty zostały ułożone po przekątnej wystającej z tyłu smartfonów “wyspy”.

Obecnie nie do końca wiadomo, dlaczego Apple chce się zdecydować na powrót do pionowego układu obiektywów tylnej lamery. Leaker twierdzi, że powód może być po prostu natury marketingowej – iPhone 16 z inaczej wyglądającą tylną kamerą będzie się wyróżniał na tle poprzednich modeli, co od razu pozwoli rozpoznać najnowszy model smarftona Apple.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Grafika

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: