Bloomberg: Apple pracuje nad nowym, ciekawym i tanim urządzeniem

Tomek Czech   25 maja 2023

Wczoraj Mark Gurman z Bloomberga informował o nowym trybie “inteligentnego wyświetlacza” na ekranie blokady w iOS 17. Przy okazji zdradził, że Apple pracuje nad nowym, niedrogim, ale bardzo przydatnym urządzeniem domowym.

berrolia

Nowe urządzenie Apple

W iOS 17, którego premiera już za kilkanaście dni na WWDC 2023, ma się pojawić nowy tryb ekranu blokady, który w pozycji horyzontalnej będzie wyświetlać dodatkowe informacje, jak wydarzenia z kalendarza, aktualną pogodę czy powiadomienia, na wzór inteligentnych wyświetlaczy oferowanych dziś przez inne firmy, jak Amazon czy Google.

Jedną z najważniejszych funkcji urządzeń, takich jak Amazon Echo Show czy Google Nest Hub jest też wyświetlanie informacji z naszych akcesoriów smart home (np. temperatura w pokoju) i możliwość sterowania nimi. Dlatego prawdopodobne jest, że podobne możliwości znajdziemy na nowym ekranie blokady w iOS 17, choć zapewne w bardzo ograniczonej formie.

Nowy tryb w iOS 17 jest według Marka Gurmana częścią strategii Apple, żeby przekształcić jak najwięcej swoich urządzeń w “inteligentne wyświetlacze smart-home”. Z tego powodu firma pracuje miedzy innymi nad trybem inteligentnego wyświetlacza dla iPada.

Ale, co ciekawe, Apple ma też w planach stworzenie osobnego urządzenia – informatorzy Bloomberga podają, że firma z Cupertino planuje wprowadzenie na rynek niedrogiego tabletu, który można magnetycznie przymocować do ściany czy specjalnego stojaka. Urządzenie umożliwiałoby sterowanie takimi akcesoriami smart home, jak termostaty i oświetlenie, wyświetlałoby wideo i obsługiwało rozmowy FaceTime.

O tym, że użytkownicy sprzętów Apple potrzebują takiego urządzenia świadczy chociażby to, że wielu z nich od lat przekształca np. swoje stare iPady w stację pogodową czy “bazę” pozwalająca kontrolować akcesoria inteligentnego domu.

Na rynku jest wiele akcesoriów pozwalających np. zamontować iPada na ścianie.

Wydaje się, że “tani tablet” to tylko jedno z podobnych urządzeń, będących w planach inżynierów z Cupertino. W przeszłości wielokrotnie słyszeliśmy przecieki o tym, że Apple pracuje nad stworzeniem m.in. HomePoda z dużym ekranem dotykowym, czy też HomePoda z robotyczny ramieniem z iPadem śledzącym nasze ruchy.

Na razie nie wiadomo, kiedy te urządzenia miałby pojawić się w sprzedaży. Nie wydaje się jednak, żeby którekolwiek z nich miało trafić. na rynek jeszcze w tym roku.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: