iPhone 15 z szybkim ładowaniem bezprzewodowym nawet tańszymi ładowarkami – raport

Łukasz Bernaczyk   25 maja 2023

Nadchodzący coraz większymi krokami iPhone 15 będzie wspierał szybkie ładowanie za pomocą złącza MagSafe z mocą 15 wat nawet przy użyciu ładowarek firm trzecich nieposiadających odpowiedniej certyfikacji “Made for MagSafe” – twierdzi chiński leaker. Takie ładowarki są oczywiście znacznie tańsze od tych certyfikowanych.

iPhone’ 15 z szybkim ładowaniem MagSafe 15 W każdą ładowarką

Wraz z premierą iPhone’a 12 Apple wprowadziło bezprzewodowy system ładowania MagSafe, w którym ładowarka magnetycznie przyczepia się do tylnej obudowy telefonu. Od samego początku firmy trzecie, chcące produkować oficjalnie wspierane ładowarki MagSafe, musiały na dane urządzenie posiadać specjalną certyfikację Apple o skrótowej nazwie MFM (ang. Made For MagSafe).

Oryginalne ładowarki MagSafe od Apple, jak i ładowarki MagSafe innych firm posiadające certyfikację MFM, ładują iPhone’y bezprzewodowo z mocą 15 W.

Jeżeli ładowarka firmy trzeciej, mimo iż spełnia standaryzację Qi, nie posiada certyfikatu MFM, to w takim wypadku maksymalna moc ładowania ograniczona jest do 7,5 W.

Z najnowszego przecieku pochodzących od wiarygodnego chińskiego leakera o pseudonimie “yeux1122“, już w najbliższej przyszłości taki stan rzeczy ulegnie zmianie. Cała linia iPhone’ów 15 ma bowiem wspierać bezprzewodowe ładowanie za pomocą MagSafe z mocą 15 nawet dla ładowarek bez certyfikacji MFM.

Informacja ta co prawda nie została jeszcze potwierdzona przez żadne inne źródła, jednak ma sporo sensu, biorąc pod uwagę, że urządzenia Apple mają być zgodne z zapowiedzianym przez Wireless Power Consortium (WPC) nowym standardem Qi2, który wykorzystuje tą samą technologię magnetycznego ładowania, co MagSafe.

To dobra wiadomość dla użytkowników iPhone’ów – ładowarki bez certyfikatu MFM są oczywiście tańsze.

Oryginalna ładowarka Apple MagSafe jest teraz co prawda w promocji za 179 zł (przeceniona z 239 zł), ale ładowarki innych firm można kupić jeszcze taniej – sprawdź tutaj. Należy jednak pamiętać, żeby wybierać akcesoria zaufanych firm, by nie narazić naszego iPhone’a na niebezpieczeństwo, w postaci np. przegrzania.

Premiera całej linii iPhone’ów 15 spodziewana jest we wrześniu tego roku.

Więcej na temat poszczególnych modeli tegorocznych smartfonów Apple przeczytacie tutaj.

Z miłości do Apple

***

Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: