Tapety Tygodnia: Tapety z efektem głębi #5

Łukasz Bernaczyk   4 czerwca 2023

W pierwszym czerwcowym wydaniu Tapet Tygodnia wracamy do cyklu, w którym wykorzystujemy nową funkcjonalność iOS 16, która dzięki głębi na fotografiach sprawia, że tapeta staje się wielowarstwowa, a jej elementy mogą zasłaniać systemowy zegar na ekranie blokady.

berrolia

Tapety dla iPhone’a – Tapety z efektem głębi w iOS 16

Przeprojektowany ekran blokady w iOS 16 pozwala personalizować niektóre wyświetlane na nim elementy według potrzeb użytkownika. Ustawić możemy na przykład tapetę z efektem głębi – o ile oczywiście tapeta na to pozwala, posiadając wyraźnie odcięty od tła obiekt na pierwszym planie.

Właśnie takie tapety znajdziecie poniżej. Po wybraniu tapety, w prawy dolnym rogu należy nacisnąć na ikonę trzech kropek i włączyć efekt głębi. Jeżeli efekt głębi nie jest aktywny, należy z ekranu blokady usunąć widżety.

Uwaga: funkcjonalność efektu głębi w iOS 16 działa na iPhonie XS i nowszych.

Pobierz

 

Pobierz

 

Pobierz

 

Pobierz

Pobierz

 

Pobierz

 

Pobierz

 

Pobierz

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: