Nowość w iOS 17: udostępnianie haseł z Pęku kluczy iCloud rodzinie i znajomym

Łukasz Bernaczyk   9 czerwca 2023

Wśród wielu nowości systemu iOS 17 znalazła się możliwość udostępniania swoich haseł zachowanych w Pęku kluczy iCloud członkom rodziny oraz znajomym. Zobaczmy, co dokładnie oferuje ta funkcjonalność i jak działa.

berrolia

iOS 17 – udostępnianie haseł i kluczy

Premierowa prezentacja iOS 17 odbyła się kilka dni temu podczas otwarcia tegorocznej konferencji WWDC 2023. W nowym systemie operacyjnym dla iPhone’ów znalazło się całkiem sporo nowości, a jedną z nich jest możliwość udostępniania swoich haseł rodzinie i znajomym.

Funkcja o nazwie “Hasła rodzinne” znajduje się w sekcji Hasła w ustawieniach systemowych. Umożliwia użytkownikowi utworzenie specjalnej grupy osób, z którymi chce podzielić się wybranymi hasłami zapisanymi w Pęku kluczy iCloud.

Z listy kontaktów wybieramy osoby, które mają należeć do grupy, w której zamierzamy udostępniać hasła i klucze dostępu. Każdy z członków grupy może też udostępnić pozostały członkom swoje hasła zapisane w chmurze Apple.

Każdy członek grupy ma prawo dodawać swoje hasła, usuwać lub je edytować, a każda zmiana jest natychmiastowo synchronizowana przez iCloud na wszystkie urządzenia wszystkich członków grupy.

Grup, w których udostępniamy hasła możemy tworzyć wiele.

Osoba zakładająca daną grupę może do niej dodawać lub usuwać z niej członków, przy czym wszyscy muszą mieć zainstalowany system iOS 17.

Podobnie jak pozostałe hasła, także hasła rodzinne przechowywane są w iCloud, co zapewnia natychmiastową synchronizację u wszystkich, a także szyfrowanie udostępnianych haseł.

Przypomnę, że deweloperską wersję beta systemu iOS 17 możecie pobrać już teraz. Publiczna beta tego systemu spodziewana jest w lipcu, natomiast finalna wersja systemu zostanie udostępniona we wrześniu wraz z premierą iPhone’ów 15.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: