Bloomberg: wiemy, jakie nowe produkty Apple zaprezentuje na pierwszej konferencji w 2024

Tomek Czech   10 grudnia 2023

Jakie nowe produkty Apple szykuje na początek przyszłego roku? Dowiadujemy się tego z najnowszego raportu Bloomberga – możemy się spodziewać nowych iPadów, nowych MacBooków Air i odświeżonych wersji kilku akcesoriów. Czy zobaczymy też iPhone’a SE 4. generacji?

Nowe produkty i konferencja Apple – wiosna 2024

Z informacji zdobytych przez niezawodnego Marka Gurmana z Bloomberga wynika, że wiosną przyszłego roku Apple zaprezentuje:

  • nowe iPady Pro 11″ i 12,9″ z ekranem OLED i procesorem M3, możliwe są też zmiany w dizajnie tych modeli po raz pierwszy od 2018 r.
  • nowe iPady Air – po raz pierwszy mają być dostępne w dwóch rozmiarach, najprawdopodobniej 10,9″ (jak w obecnym modelu) oraz 12,9″ (jak w przypadku większego iPada Pro);
  • nowe MacBooki Air – odświeżone zostany zarówno model 13-calowy, jak i 15-calowy. Komputery zostaną wyposażone w najnowszy chip M3. Na razie nie wiadomo, czy zmianie ulegną też inne komponenty (z całą pewnością nie zmieni się jednak wygląd Airów);
  • odświeżone akcesoria:
    • Apple Pencil
    • Magic Keyboard – z solidniejszą metalową ramą, żeby iPad z klawiaturą jeszcze bardziej przypominał MacBooka

Wszystkie wymienione wyżej produkty powinny zostać zaprezentowane wiosną 2024 r., najprawdopdoibniej w marcu. Z informacji zdobytych przez Gurmana wynika, że Apple zorganizuje w tym celu specjalną konferencję.

Jak podaje dziennikarz Bloomberga, Apple planuje także odświeżyć podstawowy model iPada oraz iPada mini, ale nie jest jasne, czy stanie się to już wiosną 2024 r.

Natomiast już wiosną z pewnością zobaczymy finalne wersje aktualizacji systemów operacyjnych, nad którymi pracuje obecnie Apple, i które będą zawierać wsparcie dla nowych produktów – iOS 17.4, iPadOS 17.4 oraz macOS Sonoma 14.3.

Pamiętajmy, że w pierwszej połowie 2024 r. do sprzedaży mają też trafić gogle Apple Vision Pro.

Od dawna pojawiają się też przecieki na temat iPhone’a SE 4. generacji – według niektórych z nich, “budżetowiec” z Cupertino ma mieć swoją premierę właśnie wiosną 2024 r., ale w swoim raporcie Mark Gurman nie wspomina o tym modelu. Pozostaje nam czekać na kolejne doniesienia w tej sprawie lub – ostatecznie – na wiosenną konferencję Apple, na której wszystko się wyjaśni.

Z miłości do Apple

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: