Tak będą wyglądały iPhone 16 Pro i 16 Pro Max

Tomek Czech   5 stycznia 2024

MacRumors zdobyło nowe informacje na temat tegorocznej linii iPhone’ów, a także dotarło do prototypów iPhone’a 16 Pro i 16 Pro Max. Na tej podstawie przygotowało rendery, dzięki którym możemy zobaczyć, jak będą wyglądały tegoroczne flagowce.

iPhone 16 Pro i 16 Pro Max

Redaktorzy MacRumors zaznaczają, że prace nad iPhone’ami 16 nadaj trwają, więc ostateczny wygląd telefonów, ich dokładne wymiary itd. mogą jeszcze ulec zmianie, ale poniższe rendery przedstawiają najlepszy jak dotąd obraz tego, co zobaczymy podczas jesiennej premiery.

Dwie największe zmiany zewnętrzne to większe ekrany i nowy przycisk, nazywany wewnętrznie “Capture button”, o którym po raz pierwszy pisaliśmy już we wrześniu tego roku.

Od kilku lat iPhone’y w wersji “pro” sprzedawane są w dwóch wersjach:

  • Pro – z ekranem 6,1 cala;
  • Pro Max – z ekranem 6,7 cala.

Jednak w tym roku ma się to jednak zmienić – ekrany w obydwu modelach będą większe o 0,2 cala:

  • iPhone 16 Pro: 6,3 cala
  • iPhone 16 Pro Max: 6,9 cala

W przypadku mniejszego iPhone’a 16 Pro większy rozmiar ekranu, a co za tym idzie większa obudowa całego telefonu, pozwoli wyposażyć ten model w aparat tetrapryzmatyczny z większym zoomem optycznym, który został zastosowany w tegorocznym iPhonie 15 Pro Max.

Według MacRumors, ogólny wygląd iPhone’a 16 Pro i iPhone’a 16 Pro Max będzie podobny do obecnych modeli, ale firma eksperymentowała z kilkoma szczegółami:

Przetestowano łącznie cztery konfiguracje przycisków i wydaje się, że Apple zdecydowało się na projekt przycisku podobny do tego w iPhonie 15 Pro, ale z dodatkowym przyciskiem po prawej stronie iPhone’a.

Przycisk “Capture”, opracowywany pod roboczą nazwą Nova, będzie przyciskiem pojemnościowym z czujnikiem siły nacisku. Mark Gurman z Bloomberga potwierdził niedawno, że będzie on używany do szybkiego uruchomienia nagrywania wideo.

Przycisk Capture będzie zlicowany z ramką iPhone’a i nie będzie z niej wystawał, tak jak przyciski zasilania i głośności.

Podobnie jak w przypadku iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max, oba modele “pro” z serii “16” będą wyposażone w wielofunkcyjny, programowalny przycisk czynności (Action). Apple eksperymentowało z większymi rozmiarami i różnymi wersjami przycisku akcji, obecna dokumentacja projektowa sugeruje, że przycisk akcji będzie tego samego rozmiaru, co ten znajdujący się w obecnych iPhone’ach 15 Pro i 15 Pro Max.

We wcześniejszym projekcie przycisk Action, opracowywany pod kryptonimem Atlas, był większy i był przyciskiem pojemnościowym z czujnikiem siły. Biorąc pod uwagę, że najnowsze projekty iPhone’a 16 Pro i 16 Pro Max nie zawierają tego większego przycisku Action, przyszłość projektu Atlas pozostaje niejasna i możliwe jest, że Apple anulowało projekt Atlas na rzecz standardowego, mechanicznego przycisku czynności.

Jeśli chodzi o materiały, iPhone 16 Pro i iPhone 16 Pro Max będą nadal korzystać z tego samego tytanu klasy 5 (Ti-6Al-4V), co iPhone 15 Pro, bez znaczących zmian w ogólnym wykończeniu.

Jeśli chodzi o kolory, prototypy Apple są w kolorze srebrnym, który Apple nazywa “biały tytan”. Dokumentacja sugeruje, że Apple do tej pory używało istniejących kolorów z iPhone’a 15 Pro i Pro Max do celów testowych, z planami dodania kolejnej opcji kolorystycznej. Niestety, obecnie nie ma żadnych szczegółów na temat nowych kolorów.

Premiera czterech modeli iPhone’a 16 spodziewana jest we wrześniu.

Wszystko, co do tej pory wiemy o iPhone’ach z serii “16” znajdziecie tutaj.

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: