iPhone 16 Pro może otrzymać nawet 2 TB pamięci

Szymon Siębor   21 stycznia 2024

Jak podaje 9to5Mac, powołując się na koreańskiego leakera Yeux1122, tegoroczne modele iPhone 16 Pro mogą być dostępne z pamięcią masową o pojemności aż 2 TB, dzięki zastosowaniu nowej technologii pamięci flash. Niestety, ma ona wiele wad.

iPhone 16 Pro z 2 TB RAM

Redaktorzy 9to5Mac zwracają uwagę, że Yeux1122 podawał już podobne informacje w zeszłym roku, w odniesieniu do iPhone’ów 15 Pro.

Jednak tym razem leaker twierdzi, że firmie z Kalifornii udać się zastosować dyski o takiej pojemności dzięki wykorzystaniu nowej technologii.

Obecnie Apple wykorzystuje technologię Triple-Level Cel (TLC) do produkcji przestrzeni dyskowej dla iPhone’ów. Według doniesień, w przypadku tegorocznych iPhone’ów 16 Pro amerykański gigant użyje nowej formuły Quad-Level Cell (QLC) dla wersji 2 TB.

Technologia QLC pozwala na przechowywanie znacznie większej ilości danych na mniejszej powierzchni. Co więcej, jest również tańsza w produkcji.

Niestety, zastosowanie nowej technologii może przełożyć się na trwałość pamięci masowej. Dyski QLC są bardziej awaryjne niż TLC, w związku z większą podatnością na szumy podczas zapisu i odczytu danych. Ich prędkość jest również niższa, a gwarantowana żywotność krótsza.

Co ciekawe, kilka dni temu tajwański DigiTimes podawał, że dla obniżenia kosztów Apple może wykorzystać technologię QLC również w przypadku modeli 1 TB.

Zobacz też: Tak będą wyglądały iPhone 16 Pro i 16 Pro Max

Premiera czterech modeli iPhone’a 16 spodziewana jest we wrześniu.

Wszystko, co do tej pory wiemy o iPhone’ach z serii “16” znajdziecie tutaj.

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Źródło

Szymon Siębor

Twórca treści w internecie. Student dziennikarstwa. Pasjonat sztuk cyfrowych i wizualnych. Apple-user od 15 lat.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: