Tak może wyglądać iPhone 16 (zdjęcia)

Szymon Siębor   6 lutego 2024

Ewolucja smartfonów w ostatnich latach znacznie spowolniła. Dotyczy to szczególnie aspektów wizualnych, gdzie główną różnicą często bywa jedynie zmiana wersji kolorystycznych. Jak się okazuje, iPhone’a 16 będzie można łatwiej odróżnić od jego poprzednika. Według szkicu opublikowanego przez leakera Majin Bu, nowy iPhone ma zyskać m.in. przeprojektowaną wyspę aparatów. 

iPhone 16 – tak będzie wyglądał?

Majin Bu opublikował schamaty CAD, które mają przedstawiać tegorocznego iPhone’a 16. 

Na pierwszy rzut oka nowy iPhone niewiele się różni od swojego poprzednika. Główną, zauważalną zmianą jest przeprojektowana wyspa aparatów, która łączy design iPhone’a X z estetyką iPhone’a 11.

W nowej konstrukcji lampę błyskową umieszczono poza wyspą aparatu, a wypukłość będzie teraz zawierać tylko dwa obiektywy i mikrofon. W poprzednich modelach wyspa aparatu miała kształt kwadratu i mieściła wszystkie te elementy.

Na podstawie tych schematów grafik @upintheozone stworzył wizualizację, pokazującą jak mógłby wyglądać iPhone 16.

***

AirPods 2 GRATIS w MediaExpert przy zakupie iPhone’a! Zobacz TUTAJ

***

Swoją wizualizację rożnych wersji kolorystycznych iPhone’a 16 stworzył też Apple Hub:

iPhone 16 – przycisk “Capture”

Nowa wyspa aparatu w zbliżającym się iPhone 16 to nie jedyna nowość. Pod koniec stycznia pisaliśmy, że nadchodzący flagowiec od Apple ma zyskać nowy przycisk “Capture”, który zostanie umieszczony na prawej ramce obudowy.

Mechaniczny przycisk “Capture” będzie reagować na dotyk i siłę nacisku. Użytkownik iPhone’a 16 zyskają dzięki temu możliwość zbliżania i oddalania kadru (“zoomowania”) poprzez przesuwanie przełącznika w lewo lub w prawo. Pozwoli on również na określenie punktu fokusu i ekspozycji przez lekkie naciśnięcie oraz na aktywowanie nagrywania przez mocniejsze wciśnięcie.

iPhone 16 – kiedy premiera?

Zgodnie z dotychczasową tradycją, najnowszy iPhone 16, wraz z wariantami Pro, powinien zostać zaprezentowany w pierwszej połowie września 2024 roku.

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Szymon Siębor

Twórca treści w internecie. Student dziennikarstwa. Pasjonat sztuk cyfrowych i wizualnych. Apple-user od 15 lat.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: