Nowy MacBook Air zadebiutuje na WWDC 2013?

by Marek Twejn on 6 czerwca 2013

Premiera nowego MacBook Air na WWDC 2013?
9to5Mac zdołało potwierdzić, że podczas tegorocznej WWDC Apple wprowadzi nowy, odświeżony model MacBooka Air. Nadal nie wiadomo, czy na czerwcowej konferencji Apple zaprezentuje również nowy model MacBooka Pro.

MacBooki 2013 będą prawdopodobnie wyposażone w nowe, rewolucyjne procesory Intel Haswell, które cechuje mniejszy pobór energii (nawet o 50%) oraz lepsza wydajność zintegrowanej grafiki Intel HD 5000.

Jak twierdzi analityk Ming-Chi Kuo, nowy MacBook Air będzie też wyposażony w kamerę FaceTime Full HD (1080p) oraz w system dwóch mikrofonów, który ogranicza hałas dochodzący z otoczenia i zapewnia lepszą jakość dźwięku podczas rozmów. Zdaniem analityka system ten doskonale sprawdził się w MacBooku Pro z Retiną.

macbook-pro-mikrofony

Z kolei zdaniem CNET, nowy MacBook Air działać będzie na procesorze Intel Haswell o taktowaniu minimum 2,5 Ghz, ale nie będzie miał ekranu Retina.

W lutym tajwański Economic Daily donosił, że Apple przegotowuje się na wprowadzenie zarówno 11- jak i 13-calowego MacBooka Air z Retiną w trzecim kwartale 2013. Jednak według wielu komentatorów, wprowadzenie nowych Air’ów z Retiną w 2013 wydaje się mało prawdopodobne. Źródła 9to5Mac twierdzą, że w zeszłym roku Apple testował możliwość dodania Retiny do MacBooka Air, ale napotkał wiele problemów związanych głównie z za wysokim poborem energii przez ekran Retina, które najprawdopodobniej nie zostały jeszcze rozwiązane.

Zdaniem 9to5Mac prawdopodobne jest też, że w nowym Air zobaczymy szybszy moduł Wi-Fi – 802.11ac.

Według informacji serwisu, ceny zarówno 11- jak i 13-calowej wersji MacBooka Air będą takie same, jak obecnych modeli.

Pojawienie się nowych Maków na WWDC przewiduje również redaktor The Loop Jim Dalrymple, zawsze świetnie zorientowany w świecie Apple. Jednocześnie twierdzi on, że na przyszłotygodniowej konferencji nie powinniśmy spodziewać się premiery iPhona 5S ani nowego iPada.

Apple oficjalnie zapowiedział, że na tegorocznej WWDC, która odbędzie się między 1o a 14 czerwca, zaprezentuje nowy OS X – 10.9.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnej z nowości, które pojawią się na WWDC.

Podobne tematy:

Źródło: 9to5Mac

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
 • macuseer

  Prawdą jest, że Macbook Air z retiną (na który niecierpliwie czekam) żarłby więcej prądu i tym samym stracił urok tej całej mobilności. Drugą sprawą jest cena, która skoczyłaby drastycznie jak w przypadku Macbooka Pro, i na pewno zmniejszyłoby się zainteresowanie kupnem, bo jak powszechnie wiadomo, Macbook Air ceni się jako ultrabook a nie maszynę stacjonarną, tak więc dodatkowe 2000 zł zniechęci połowę konsumentów. Nie mniej jednak fajnie by było mieć Macbooka Air z retiną!

  • marektwejn

   Mi, szczerze mówiac, wcale nie brakuje Retiny w moim Air.
   Tak jak mowisz, krotsze zycie baterii, wyzsza cena, prawdopodobnie ciut wiekszy rozmiar i waga – wszystko to jest bardzo anty „Air”.

   Apple wlasnie wydluzyl zycie baterii w nowym Air i lekko obnizyl ceny wszystkich modeli, trudno sobie wyobrazic, zeby teraz zrobil ruch w przeciwnym kierunku.

 • Pingback: WWDC 2013: Apple wprowadza nowego MacBooka Air | ThinkApple()

Previous post:

Next post: