iOS 8: ręczna archiwizacja do iCloud, czyli gdzie się podziało „archiwizuj teraz”?

by Kuba on 28 października 2014

Archiwizacja iCloud w iOS 8

Jeśli mamy aktywowaną archiwizację iPhone’a/iPada w iCloud, kopia zapasowa tworzona jest automatycznie (codziennie, gdy urządzenie jest włączone, podłączone do źródła zasilania i Wi-Fi, a jego ekran jest zablokowany). Czasem jednak odkrywamy, że ostatni backup jest sprzed kilku dni/tygodni, a my akurat potrzebujemy zainstalować nową wersję iOS lub przeinstalować starą, albo wyjeżdżamy na wakacje i chcemy mieć pewność, że mamy zabezpieczoną w chmurze kopię zapasową całego urządzenia. W takim wypadku możemy użyć opcji „archiwizuj teraz”, czyli „wymusić” na iCloud stworzenie kopii zapasowej w danym momencie.

W iOS 7 opcja ta była łatwo dostępna, bo logicznie umieszczono ją w zakładce „Dysk i archiwum”. W iOS 8 została ona natomiast nieco bardziej ukryta, co spowodowało dezorientację wśród niemałej liczby użytkowników (ze mną włącznie).

Szybka wizyta u Pana Google i opcja „archiwizuj teraz” w iOS 8 znalazła się tutaj: Ustawienia -> iCoud -> Archiwum (wciśnięte pomiędzy inne opcje archiwizacji).

icloud-archiwizuj-teraz-backup-ios-8

Więcej na temat archiwizacji w iCloud znajdziecie tutaj.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Czytaj też:

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: