iOS 8: ręczna archiwizacja do iCloud, czyli gdzie się podziało “archiwizuj teraz”?

Tomek Czech   28 października 2014

Archiwizacja iCloud w iOS 8

Jeśli mamy aktywowaną archiwizację iPhone’a/iPada w iCloud, kopia zapasowa tworzona jest automatycznie (codziennie, gdy urządzenie jest włączone, podłączone do źródła zasilania i Wi-Fi, a jego ekran jest zablokowany). Czasem jednak odkrywamy, że ostatni backup jest sprzed kilku dni/tygodni, a my akurat potrzebujemy zainstalować nową wersję iOS lub przeinstalować starą, albo wyjeżdżamy na wakacje i chcemy mieć pewność, że mamy zabezpieczoną w chmurze kopię zapasową całego urządzenia. W takim wypadku możemy użyć opcji “archiwizuj teraz”, czyli “wymusić” na iCloud stworzenie kopii zapasowej w danym momencie.

berrolia

W iOS 7 opcja ta była łatwo dostępna, bo logicznie umieszczono ją w zakładce “Dysk i archiwum”. W iOS 8 została ona natomiast nieco bardziej ukryta, co spowodowało dezorientację wśród niemałej liczby użytkowników (ze mną włącznie).

Szybka wizyta u Pana Google i opcja “archiwizuj teraz” w iOS 8 znalazła się tutaj: Ustawienia -> iCoud -> Archiwum (wciśnięte pomiędzy inne opcje archiwizacji).

icloud-archiwizuj-teraz-backup-ios-8

Więcej na temat archiwizacji w iCloud znajdziecie tutaj.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Czytaj też:

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: