LTE w Polsce: Plus jednak nie trafił na oficjalną listę Apple

Marek Twejn   29 stycznia 2013

LTE-w-polsce

Wraz z wczorajszą premierą iOS 6.1, obsługa LTE na iPhonie 5 oficjalnie możliwa jest w 36 nowych krajach, zaś z LTE na iPadzie (4 lub mini) możemy oficjalnie korzytać w 23 nowych krajach. Na liście operatorów oficjalnie wspierających LTE na urządzeniach Apple nadal nie ma polskich sieci komórkowych.

berrolia

O ile fakt ten za bardzo nas nie dziwi – Plus, jedyny polski operator świadczący usługi LTE, nie jest oficjalnym partnerem Apple, to mieliśmy jednak cichą nadzieję na to, że Plus znajdzie się na oficjalnej liście Apple. Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu – na iPadzie mini można już używać LTE w Plusie (i w Cyfrowym Polsacie). Po zaktualizowaniu do iOS 6.1, LTE w Plusie powinno też działać na iPhonie 5 oraz iPadzie 4.

Przypomnijmy, że w Polsce przetarg na LTE na częstotliwości 1800 MHz ma być rozstrzygnięty w sierpniu tego roku. Koncesje trafią najprawdopodobniej do Orange, T-Mobile i Play, które nie później niż na początku 2014 powinny wystartować z komercyjną ofertą LTE. Z superszybkiego mobilnego internetu w tych sieciach będziemy więc już  korzystali na następnej generacji iUrządzeń: iPhonie 5S, iPadzie 5 oraz iPadzie mini z Retiną.

Oficjalną listę operatorów obsługujących LTE znajdziecie tu (iPhone) i tu (iPad).

Źródło: Apple

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: