CNET: premiera iPada mini z Retiną od LG jeszcze w tym roku

Tomek Czech   8 maja 2013

ipad-mini-retina

Jak donosi CNET, zdaniem Richarda Shima, analityka NPD DisplaySearch, produkcja iPada mini z ekranem Retina ruszy tego lata (czerwiec-lipiec), tak, żeby nowy mini mógł pojawić się na rynku jesienią tego roku.

berrolia

Według informacji Shima, wyświetlacz Retina w nowym mini będzie miał rozdzielczość 2048 x 1536, a jego głównym dostawcą będzie LG, a nie jak dotąd – Samsung.

Z informacji NPD DisplaySearch wynika też, że pojawią się dwie wersje iPada mini z Retiną: pierwsza zadebiutuje w trzecim kwartale tego roku (wrzesień?), druga – z lepszym procesorem – pojawi się na rynku w pierwszych miesiącach 2014.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o informacjach zdobytych przez innego analityka, Ming-Chi Kuo z KGI Securities, według których produkcja nowego iPada mini opóźnia się ze względu na problemy z wyświetlaczem Retina. Według Kuo, producenci mają problem z upchaniem tak wielu pikseli na 7,9-calowym ekranie. Zdaniem anailtyka, ze względu na to, iPad mini z Retiną nie trafi do masowej produkcji przed październikiem. Jeśli tak by się stało, Apple najprawdopodobniej nie zdążyłby z wprowadzeniem nowego mini na rynek w tym roku.

Źródło: CNET, za Cult of Mac

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: