Produkcja ekranu do iPhone’a 5S rusza w czerwcu, premiera nowego iPhone’a na WWDC?

Marek Twejn   9 maja 2013

iphone-5-ekran

Mamy kolejne potwierdzenie informacji podawanej przez wiele mediów, w tym The Wall Street Journal i Bloomberg, że produkcja iPhone’a 5S rozpocznie się w drugim kwartale tego roku: według informacji japońskiego serwisu biznesowego Nikkan, już w czerwcu ruszy produkcja ekranu do nowego iPhone’a. Dostawcami będą Sharp, LG oraz Japan Display, czyli dokładnie te same firmy, które wyprodukowały wyświetlacz dla iPhone’a 5.

berrolia

Dla potwierdzenia tych informacji Nikkan podaje nawet nazwę fabryki (Kameyama Plant: Plant No. 1), w której ekran do nowego iPhone’a produkował będzie Sharp.

To kolejna plotka wskazująca na powrót Apple’a do zwyczaju czerwcowej prezentacji nowego iPhone’a. Firma z Cupertino miała w zwyczaju ogłaszać nowe modele iPhone’a na czerwcowej konferencji WWDC (tak było w przypadku pierwszego iPhone’a, iPhone’a 3G, 3GS oraz iPhone’a 4), ale premiery dwóch ostatnich modeli – 4S i 5 – miały miejsce jesienią. Tegoroczna WWDC odbędzie się w dniach 10-14 czerwca.

W zeszłym tygodniu francuska strona Nowhereelse.fr dotarła do dokumentu japońskiego operatora KKDI, z którego wynika, że przedsprzedaż iPhone’a 5S zacznie się 20 czerwca, a na rynku nowy iPhone pojawi się w lipcu. W dokumencie znajduje się informacja, że iPhone 5S będzie miał 13 megapikselową kamerę oraz, co akurat oczywiste, że będzie działał na iOS 7.

Według plotek, iPhone 5S będzie miał też nowy procesor (prawdopodobnie A7), ulepszoną kamerę oraz będzie wreszcie obsługiwał technologię NFC. Apple może też zastosować nowy system weryfikacji wiarygodności użytkownika, oparty na rozpoznawaniu głosu lub odcisków palców (w lipcu zeszłego roku Apple przejął firmę AuthenTec, która zajmowała się rozwojem tej technologii). Wielokrotnie przewidywano też (WSJ, Macotakara), że nowy model iPhone’a będzie dostępny w kilku kolorach.

Więcej o iPhonie 5S:

Źródło: Nikkan, za Apple Insider

Produkty Apple w super cenach

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: