iPhone 5S – premiera na WWDC, przedsprzedaż od 20 czerwca?

Tomek Czech   30 kwietnia 2013

“Premiera iPhone’a 5S odbędzie się w czerwcu” – taką datę prawdopodobnej prezentacji nowego iPhone’a przewidywały już TechCrunch, The Wall Street Journal oraz Macotakara. Teraz do tego grona dołączyła francuska strona Nowhereelse.fr, która dotarła do dokumentu japońskiego operatora KKDI, z którego wynika, że przedsprzedaż iPhone’a 5S zacznie się 20 czerwca, a na rynku nowy iPhone pojawi się w lipcu.

Czytaj też: iPhone 5S: premiera jeszcze przed wrześniem?

W dokumencie znajduje się jeszcze informacja, że iPhone 5S będzie miał 13 megapikselową kamerę (dwa tygodnie temu pisaliśmy o plotce mówiącej o aparacie 12 MP), a już w styczniu iLounge przewidywałpojawienie się w iPhonie kamery 13 MP), oraz że będzie działał na iOS 7

iphone-5s-premiera_02

Nowhereelse.fr nie była w stanie potwierdzić autentyczności dokumentu, ale informacja w nim zawarta może wydawać się prawdziwa w perspektywie tego, że tydzień przed rzekomym rozpoczęciem się przedsprzedaży odbędzie się WWDC, podczas którego Apple mógłby zaprezentować nowy model swojego telefonu.

Z drugiej strony, pamiętajmy, że podczas konferencji po ogłoszeniu wyników finansowych Apple za Q2 2013, Tim Cook powiedział w pewnym momencie, że “Apple pracuje w tej chwili nad nowymi produktami, które zostaną zaprezentowane jesienią tego roku oraz w 2014”. Choć to oczywiście nie wyklucza tego, że inne produkty mogłyby być zaprezentowane już latem.

Według plotek, iPhone 5S będzie miał nowy procesor (prawdopodobnie A7), ulepszoną kamerę oraz będzie wreszcie obsługiwał technologię NFC. Apple może też zastosować nowy system weryfikacji wiarygodności użytkownika, oparty na rozpoznawaniu głosu lub odcisków palców (w lipcu zeszłego roku Apple przejął firmę AuthenTec, która zajmowała się rozwojem tej technologii).

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnej z nowości, które pojawią się na WWDC.

Więcej o iPhonie 5S:

Źródło: AppleInsider, za Nowhereelse.fr

Z miłości do Apple

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: