Premiera iPhone’a 5S, iPada 5, iPada mini z Retiną oraz innych produktów jednak dopiero jesienią?

Marek Twejn   24 kwietnia 2013

iphone-5s-kolory-koncept

Podczas wczorajszej konferencji telefonicznej na temat wyników finansowych Apple w drugim kwartale 2013, Tim Cook mógł niechcący zdradzić, że Apple nie planuje wprowadzenia żadnego nowego produktu aż do jesieni.

berrolia

To dość nadzwyczajna sytuacja, że kończy się kwiecień, a Apple nie wprowadził jeszcze w tym roku żadnego nowego produktu. O ile nie należało się spodziewać nowych iPadów, bo jesienią ubiegłego roku Apple przełamał zasadę wprowadzania nowych modeli swojego tabletu między styczniem a kwietniem, o tyle spodziewaliśmy się, że w pierwszym kwartale 2013 Apple zaprezentuje chociażby odświeżoną Apple TV lub nowe, odświeżone MacBooki Pro i Airy. Nic takiego się nie stało (pojawił się nowy model Apple TV, ale ze zmianami właściwie niezauważalnymi dla zwykłego użytkownika), więc pozostało nam czekanie na iPhone’a 5S, który według wielu plotek (pochodząch z poważnych źródeł) mógłby być zaprezentowany już w czerwcu.

Podczas wczorajszej konferencji po ogłoszeniu wyników finansowych za Q2 2013, Tim Cook powiedział jednak w pewnym momencie, że Apple pracuje w tej chwili nad nowymi produktami, które zostaną zaprezentowane jesienią tego roku oraz w 2014. Oto co dokładnie powiedział Cook:

Apple ciężko pracuje nad wspaniałym nowym sprzętem, oprogramowaniem oraz serwisami i nie możemy doczekać się wprowadzenia ich jesienią tego roku oraz w ciągu 2014.

(nagrania całej konferencji możecie posłuchać tutaj)

To oczywiście nie oznacza otatecznie, że nie zobaczymy nowego iPhone’a albo odświeżonej lini MacBooków przed jesienią, ale bardziej prawdopodobne, niż stosowanie przez Cooka zasłony dymnej, jesto to, że spontanicznie zdradził on wczoraj zawsze pilnie strzeżone plany Apple co do wprowadzania nowych produktów. W tej sytuacji iPhone 5S pojawiłby się zapewne już po okresie wakacyjnym, między wrześniem a październikiem.

Cook wspomniał też wczoraj o “ekscytujących nowych produktach”, których premierę Apple planuje tej jesieni lub w 2014. Telewizor marki Apple? iWatch? iRadio?

Źródło: Apple

Produkty Apple w super cenach

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: