WSJ: iPhone 5S może być dostępny już w lecie, tańszy iPhone jeszcze w tym roku

Marek Twejn   2 kwietnia 2013

 

iphone5s-9to5

 

Kilka dni temu pisaliśmy o informacjach, do których dotarł TechCrunch, i z których wynika, że premiera nowego iPhone’a mogłaby mieć miejsce już w czerwcu tego roku. Informacje te potwierdził dzisiaj The World Street Journal.

berrolia

Zdaniem źródeł WSJ, Apple zacznie produkcję iPhone’a 5S już w drugim kwartale 2013, co może wskazywać na czerwcową premierę nowego modelu, który prawdopodobnie będzie miał “identyczny kształt i rozmiar” jak iPhone 5.

Według WSJ jest też prawdopodobne, że iPhone 5S będzie dostępny w kilku kolorach. Informatorzy gazety potwierdzają, że Apple testował taką opcję.

Według plotek, iPhone 5S będzie miał nowy procesor (prawdopodobnie A7), ulepszoną kamerę (może nawet 13 megapikselową) oraz będzie wreszcie obsługiwał technologię NFC. Apple może też zastosować nowy system weryfikacji wiarygodności użytkownika, oparty na rozpoznawaniu głosu lub odcisków palców (w lipcu zeszłego roku Apple przejął firmę AuthenTec, która zajmowała się rozwojem tej technologii).

The Wall Street Journal twierdzi też, że osobny, tańszy model iPhone’a pojawi się na rynku jeszcze w tym roku. Zdaniem gazety, ten model będzie miał taki sam rozmiar wyświetlacza, jak iPhone 5 (4 cale), ale prawdopodobnie będzie zrobiony przy użyciu innych (tańszych) materiałów.

Źródło: 9to5Mac

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: