Google wprowadza nowe Google Maps, aplikacja na iPada będzie dostępna już latem

Marek Twejn   16 maja 2013

nowe-mapy-google-karuzela

Po spektakularnym fiasku applowskich map, które pojawiły się na iPhonie wraz z iOS 6, Google szybko stworzył własną aplikację z mapami, ale jest ona dostępna jedynie na iPhona (działa na iPadzie, ale po przeskalowaniu, więc nie jest to rozwiązanie idealne). Wczoraj Google zapowiedział jednak, że jeszcze tego lata Google Maps będą dostępne jako osobna aplikacja na iPada.

berrolia

Jednocześnie Google ogłosił wprowadzenia nowej, mocno odświeżonej wersji Google Maps, ze spersonalizowanymi mapami i łatwiejszą eksploracją otoczenia: za każdym razem, gdy klikniesz lub zaczniesz wyszukiwać, Google narysuje zupełnie nową, spersonalizowaną mapę, która będzie wskazywać adekwatne informacje.

Tak jak znajomy, który rysuje ci mapkę pokazującą jak dojść do jego domu, zaznaczając tyko miejsca, które są dla Ciebie istotne, nowe Mapy Google zmieniają się z każdym wyszukiwaniem i kliknięciem, by pokazywać rzeczy, które są dla Ciebie najistotniejsze.

nowy-mapy-google_01

W nowych Mapach Google wyniki wyszukiwania są opisane bezpośrednio na mapie, a karty pokazują dodatkowe informacje, jak godziny otwarcia, oceny czy recenzje napisane przez znajomych z Google+.

nowy-mapy-google_02

W Google Maps znajdziemy też zupełnie nowy sposób oglądania świata dzięki zdjęciom z wielu źródeł w ramach tzw. karuzeli. Natomiast na przeglądarkach z trybem WebGL (np. Chrome), można podziwiać widoki 3D z Google Earth bez potrzeby instalacji dodatkowych wtyczek.

nowy-mapy-google_03

Google udostępnił już wersję preview nowych Map Google dla komputerów stacjonarnych. Zaproszenie możecie uzyskać tutaj.

Wczoraj Google zaprezentował również nową aplikację Hangouts, dostępną na iPhone’a i iPada.

Źródło: Google Polska

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: