Google Maps na iPhone’a już dostępne w App Store

Marek Twejn   13 grudnia 2012

Google Maps na iOS

Brawo dla Apple za odważny (i w zasadzie jedyny rozsądny) ruch: po klęsce swojej własnej aplikacji mapowej, firma z Cupertino nie tylko publicznie przyznała się do błędu, ale też dopuściła do App Store kolejną aplikację konkurencji – cieszącą się świetną opinią Google Maps. Na pierwszy rzut oka darmowa aplikacja Google wydaje się jeszcze lepsza od starszej, dobrze wystkim znanej wersji googlowych map: aplikacja ma nowy, ładny interfejs, działa jeszcze szybciej i płynniej i oferuje nawigację “turn by turn” ze wskazówkami głosowymi.

berrolia

Oprócz klasycznyh map, Google Maps oferuje widok satelitarny (mieszany), Street View, podgląd transportu publicznego, informacje o natężeniu ruchu drogowego oraz oczywiście wyszukiwanie miejsc (POI) i dostęp do zdjęć i recenzji.

Po zalogowaniu do konta Google, aplikacja umożliwia dostęp do ulubionych (zapisanych wcześniej) miejsc oraz synchronizację z komputerem i dostęp do historii wyszukiwań, które prowadziliśmy na komputerze.

Według informacji uzyskanych przez Davida Pogue’a z NYT, Google pracuje już nad wersją Google Maps na iPada.

Google Maps na iPhone’a i iPoda touch jest dostępna za darmo w App Store. Aplikacja wymaga iOS 5.1 lub późniejszego i jest zoptymalizowana dla iPhone’a 5.

 

 

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: