Google Maps na iPhone’a już dostępne w App Store

Marek Twejn   13 grudnia 2012

Google Maps na iOS

Brawo dla Apple za odważny (i w zasadzie jedyny rozsądny) ruch: po klęsce swojej własnej aplikacji mapowej, firma z Cupertino nie tylko publicznie przyznała się do błędu, ale też dopuściła do App Store kolejną aplikację konkurencji – cieszącą się świetną opinią Google Maps. Na pierwszy rzut oka darmowa aplikacja Google wydaje się jeszcze lepsza od starszej, dobrze wystkim znanej wersji googlowych map: aplikacja ma nowy, ładny interfejs, działa jeszcze szybciej i płynniej i oferuje nawigację “turn by turn” ze wskazówkami głosowymi.

berrolia

Oprócz klasycznyh map, Google Maps oferuje widok satelitarny (mieszany), Street View, podgląd transportu publicznego, informacje o natężeniu ruchu drogowego oraz oczywiście wyszukiwanie miejsc (POI) i dostęp do zdjęć i recenzji.

Po zalogowaniu do konta Google, aplikacja umożliwia dostęp do ulubionych (zapisanych wcześniej) miejsc oraz synchronizację z komputerem i dostęp do historii wyszukiwań, które prowadziliśmy na komputerze.

Według informacji uzyskanych przez Davida Pogue’a z NYT, Google pracuje już nad wersją Google Maps na iPada.

Google Maps na iPhone’a i iPoda touch jest dostępna za darmo w App Store. Aplikacja wymaga iOS 5.1 lub późniejszego i jest zoptymalizowana dla iPhone’a 5.

 

 

Niezwykle wytrzymałe szkła ochronne do iPhone’a nawet 80 zł taniej!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: