Nowy MacBook Pro z procesorem Haswell: premiera w październiku?

Tomek Czech   27 lipca 2013

nowy-macbook-pro-haswell

Niedawno pisaliśmy o tym, że na Geeekbench pojawiły się rezultaty benchmarku nowego, 15-calowego MacBooka Pro z procesorem Haswell, co mogło zapowiadać jego szybkie pojawienie się na rynku. Jednak zdaniem China Times, który cytuje źródła u chińskich dostawców części do Maków, nowe MBP z Haswellami zadebiutują dopiero w październiku.

berrolia

Opierając się na ceniku komponentów nowych Pro, China Times przewiduje też, że rynkowa cena komputera nie ulegnie zmianie. W tym momencie MacBooka Pro bez Retiny możemy kupić już za 5199 zł (13 cali) lub 7899 zł (15 cali), natomiast model z Retiną odpowiednio za 6499 zł i 9499 zł. Na razie nie wiadomo, czy nowe MBP będą dalej dostępne w dwóch wersjach, czy model o mniejszej rozdzielczości ekranu zostanie wycofany.

Szybkość i wydajność nowego MacBooka Pro będzie prawdopodobnie porównywalna z obecnymi modelami, ale, jak wiemy, podstawową zaletą Haswella jest dużo lepsze zarządzanie energią – nowe procesory Intela niemal podwoiły długość życia baterii w MacBooku Air (teraz to 9 godz. w modelu 11-calowym i aż 12 godzin w 13-calowym). Nie powinniśmy spodziewać się aż takich osiągów w zdecydowanie bardziej prądożerczych MacBookach Pro, ale z pewnością możemy oczekiwać znacznego wydłużenia czasu pracy na beterii (obecnie długość życia baterii zarówno w MBP z Retiną, jak i w modelu ze zwykłym wyświetlaczem, to 7 godzin).

Analityk Ming-Chi Kuo przewiduje też, że nowe Pro będą wyposażone w kamerę FaceTime Full HD, oraz że 13-calowy MBP z Retiną będzie mniejszy od obecnego modelu, co miałoby zwiękzyć jego konkurencyjność na rynku mniejszych, przenośnych laptopów. Tak jak nowe Airy, nowe MacBooki Pro będę też zapewne wyposażone w szybszy moduł Wi-Fi – 802.11ac.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić kolejnych wiadomości na temat nowego MacBooka Pro.

Podobne tematy:

Źródło: 9to5Mac

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: