iPhone 5C: kolejne źródła potwierdzają nazwę nowego, tańszego, plastikowego iPhone’a

Tomek Czech   29 lipca 2013

iphone-5c

W weekend w sieci pojawiło się zdjęcie plastikowych opakowań z napisem iPhone 5C, które miałoby sugerować, że tak właśnie nazywać się będzie nowy, tańszy model iPhone’a. Co prawda Nowhereelse.fr próbowała dowieść, że zdjęcie zostało sfałszowane (dalej nie mamy pewności), to jednak zdaniem Business Insider, plastikowy iPhone rzeczywiście nazywał się będzie “5C”.

berrolia

BI powołuje się na źródła wewnątrz Apple, które potwierdziły nazwę nowego iPhone’a. Według tych samych źródeł, iPhone 5C dostępny będzie w wielu kolorach i zadebiutuje równocześnie z iPhonem 5S, czyli prawdopodobnie w drugiej połowie września.

Na początku lipca pisaliśmy, że zdaniem Dave’a Smitha z International Business Times, premiera tańszej wersji iPhone’a odbędzie się tydzień lub dwa tygodnie po premierze iPhone’a 5S, która, zdaniem Smitha, nastąpi w piątek 20 września, 2 dni po publicznej premierze iOS 7.

Business Insider nie dotarł do informacji o cenie iPhone’a 5C, wiele komentatorów spodziewa się jednak, że bedzie ona oscylować w granicach 350 dolarów, czyli mniej więcej połowy ceny iPhone’a 5. Jeśli te spekulacje się potwierdzą, plastikowego iPhone’a trudno byłoby nazwać “tanim” – stałby się raczej telefonem ze środkowej półki i dalej trudno byłoby mu konkurować z najtańszymi Androidami, zwłaszcza na rynkach krajów “rozwijających się”.

Do tej pory nie wyciekło wiele informacji na temat specyfikacji plastikowego iPhone’a, niemal pewne jest jednak, że będzie miał on 4-calowy wyświetlacz. Prawdopodobne jest też, że Apple zastosuje specyfikację zbliżoną do tej z iPhone’a 5 lub trochę słabszą.

Dotychczasowe spekulacje na temat tego, co miałoby oznaczać “C” w nazwie nowego iPhone’a to: “plactiC”, “Colors”, “Cheap” (nie, Apple nigdy nie nazwałby swojego produktu “tanim”), “polyCarbonate”, “China”, “Consumer” (?).

Na podstawie wszystkich zdjec plastikowej obudowy nowego modelu iPhona, które wyciakły do sieci, Michael Kukielka, bardziej znany jako The DetroitBorg, nagrał ciekawe wideo prezentujące obudowę nowego iPhona, która jego zdaniem jest sprytnym połączeniem obudowy iPoda touch 5 i iPhone’a 3GS.

Ferry Passchierprzy współpracy z 9to5Mac, stworzył modele 3D kolorowego, plastikowego iPhone’a. Oto galeria – iPhone 5C w 10 kolorach:

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić nowych informacji na temat tańszego iPhone’a.

Więcej o tańszym iPhonie:

Źródło: Business Insider, 9to5Mac

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: