Nikkei: premiera 4,7- i 5,5-calowego iPhone’a 6 we wrześniu

Tomek Czech   28 marca 2014

iPhone 6

Co roku pojawiają się plotki, że nowy iPhone może zostać zaprezentowany już w czerwcu na WWDC. Coż, myślenie życzniowe – wszyscy chcemy mieć najnowszy model telefonu Apple jak najszybciej. Co roku rzeczywistość brutalnie weryfikuje jednak takie pogłoski i nowego iPhone’a widzimy dopiero jesienią. Nie inaczej będzie w tym roku: japoński portal Nikkei Asian Review, który w przeszłości kilkakrotnie trafnie przewidział datę premiery nowych iPhone’ów, informuje, że premiera iPhone’a 6 odbędzie się we wrześniu.

berrolia

Tradycyjnie powołując się na informacje od dostawców podzespołów dla Apple, Nikkei potwierdza też wcześniejsze plotki o tym, że iPhone 6 będzie dostępny w dwóch wersjach – z ekranem 4,7- oraz 5,5- calowym. Masowa produkcja nowych wyświetlaczy przez LG, Sharp i Japan Display ma rozpocząć się pomiędzy kwietniem i czerwcem.

Według Nikkei, rozdzielczość nowych ekranów ma być “znacząco wyższa niż w obecnych modelach iPhone’a”.

Więcej o iPhonie 6:

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić najnowszych informacji o iPhonie 6.

Źródło: Nikkei, za 9to5Mac

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: