Gurman: W iOS 8 pojawi się funkcja split-screen dla iPada

Tomek Czech   13 maja 2014

split-screen-ios-8-ipad

Niezawodny Mark Gurman z 9to5Mac donosi, że w iOS 8 Apple wprowadzi funkcję split-screen, która pozwoli na równoczesne wyświetlenie i używanie dwóch aplikacji na ekranie iPada.

berrolia

Funkcja ta, dostępna na tabletach Microsoft Surface, stała się szczególnie popularna wśród użytkowników biznesowych, często zmuszonych do używania kilku aplikacji jednocześnie. Wprowadzenie split-screen do iPada miałoby pomóc Apple w jeszcze większej penetracji rynku profesjonalnego, szczególnie w perspektywie ewentualnej premiery tabletu 12-calowego, ochrzczonego przez media iPadem maxi.

Split-screen w iOS 8 ma działać wyłącznie w pozycji horyzontalnej i jest tworzona z myślą o większym, 9,7-calowym iPadzie. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie również działać na iPadzie mini (chociaż według mnie mogłaby być przydatna nawet na iPhonie, szczególnie tym z większym ekranem).

Funkcja split-screen ma też umożliwiać interakcję pomiędzy dwoma działającymi równocześnie aplikacjami, np. przeciągania tekstu, zdjęć, itp., z jednego okna w drugie. Według źródeł Gurmana, Apple pracuje nad specjalnymi rozwiązaniami dla deweloperów, które umożliwiłby im tworzenie aplikacji współdziałających ze sobą.

Zobacz koncept funkcji split-screen stworzony przez Sama Becketta:

iOS 8 zostanie zaprezentowany przez Apple już 2 czerwca, podczas WWDC 2014.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji o iOS 8 i nowościach, które pojawią się na WWDC 2014.

Źródło: 9to5Mac
Grafika: Sam Beckett

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: