NFC w iPhonie 6, czyli brakujący element układanki “płatności mobilne by Apple”

Marek Twejn   12 maja 2014

NFC-iPhone-6

Przed zbliżającą się premierą iPhone’a 6 kolejny raz pojawiają się plotki o tym, że w swoim najnowszym telefonie Apple zastosuje technologię NFC. Źródłem informacji jest BrightWire, portal specjalizujący się w dostarczaniu informacji na temat nowych technologii z Państwa Środka.

berrolia

Jako że Apple od dawna konsekwentnie nie stosował NFC w iPhone’ach, a Phil Shiller stwierdził nawet dwa lata temu, że technologia ta “wydaje się nie rozwiązywać żadnych obecnych problemów”, podeszlibyśmy bardzo sceptycznie do tej plotki. Jednak wraz z pojawieniem się Touch ID stało się jasne, że wejście na rynek płatności mobilnych stało się jednym z kolejnych celów Apple (pojawiały się plotki na temat ewentualnej współpracy z PayPalem), który w końcu miał technologię mogącą zapewnić bezpieczeństwo mobilnych transakcji.

We wrześniu 2013 Apple złożył wniosek patentowy, w którym opisany został system “zaawansowanej technologii NFC” współdziałający z czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w przycisk Home. Kilka dni później odbyła się premiera iPhone’a 5s wyposażonego w Touch ID. Brakującym elementem układanki jest teraz jedynie NFC.

Zawsze dobrze poinformowany analityk Ming-Chi Kuo przewidywał w zeszłym miesiącu, że Apple użyje NFC w iPhonie 6.

Być może dowiemy się czegoś więcej na ten temat już za trzy tygodnie na WWDC ’14, gdzie Apple najprawdopodobniej zaprezentuje iOS 8, czyli OS, na którym działał będzie iPhone 6.

W swoim raporcie BrightWire informuje również, że Apple zawarł już umowę z China UnionPay na wprowadzenie systemu mobilnych płatności z zastosowaniem NFC. China UnionPay posiada w Chinach 3 miliony punktów QuickPass obsługujących szybkie minipłatności z użyciem telefonu.

Źródła BrightWire donoszą również, że Apple i China UnionPay pracują też nad nowym rozwiązaniem obsługującym mobilne płatności w sklepach Apple.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić najnowszych informacji o iPhonie 6.

Więcej o iPhonie 6: 

Źródło: BrightWire, za MacRumors

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: