iPhone 6 Air i iPhone 6 Pro?

Tomek Czech   28 maja 2014

iPhone 6 Air, iPhone 6 Pro

G for Games cytuje raport japońskiego ośrodka analitycznego Nomura Securities, w którym 4,7-calowa wersja nowego iPhone’a nazywana jest “iPhonem 6 Air“, natomiast wersja 5,5-calowa pojawia się jako “iPhone 6 Pro” (choć, jak przypuszczamy, gdyby Apple rzeczywiście zdecydował się na taki krok, najprawdopodobniej zrezygnowałby z nazw numerycznych i telefony nazywałyby się po po prostu “iPhone Air” oraz “iPhone Pro”). Po wprowadzeniu iPada Air, nazwanie nowego iPhone’a “Air” byłoby logicznym posunięciem, zwłaszcza, że według plotek nowy model telefonu od Apple ma być cieńszy od iPhone’a 5s.

berrolia

Analitycy Nomura Securities twierdzą też, że 5,5-calowy iPhone 6 Pro będzie o 100 dol. droższy (749 dol. vs. obecne 649 dol.) niż dotychczasowe modele (oraz model 4,7-calowy), potwierdzając tym samym wcześniejsze plotki, że Apple negocjuje podwyżkę ceny nowego iPhone’a z amerykańskimi sieciami komórkowymi.

Jedną z przyczyn wyższej ceny 5,5-calowego iPhone’a (“iPhabletu”?) może być zastosowanie w nim szkła szafirowego, które miałoby znacznie wzmocnić odporność ekranu na pęknięcia i zarysowania.

O tym, jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się prawdopodobnie jednak dopiero we wrześniu, czyli tradycyjnym dla Apple miesiącu prezentacji nowych modeli iPhone’ów (wersja 5,5-calowa ma pojawić się później, prawdopodobnie w październiku, razem z nowym iPadem Air i iPadem mini).

Już w następny poniedziałek rusza co prawda WWDC 2014, ale na konferencji dla deweloperów zobaczymy raczej nowy software – według plotek na tegorocznej WWDC Apple zaprezentuje nową wersję OS X (10.10), iOS 8 z Healthbook, ulepszonymi mapami oraz funkcją split-screen dla iPada, a także Smart Home (iHome?), czyli system obsługi domowych urządzeń elektrycznych za pomocą iPhone’a/iPada.

O ile prawdopodobne jest pojawianie się nowych, tańszych iMaków oraz nowego, lekko odświeżonego MacBooka Air, o tyle premiera wyminianych przez niektórych komentatorów iWatch oraz nowego modelu Apple TV wydaje się bardzo realna.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych wiadomości z WWDC 2014.

Podobne tematy:

Źródło: G for Games, za MacRumors
Grafika: Federico Ciccarese

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: