Re/code: wspólna premiera iWatch i iPhone’a 6 odbędzie się 9 września

Tomek Czech   28 sierpnia 2014

Premiera Apple iWatch i iPhone 6 odbędzie się 9 września

A jednak wrzesień! Zdaniem Johna Paczkowskiego z Re/code, premiera pierwszego ubieralnego gadżetu od Apple (iWatch?) odbędzie się 9 września, razem z premierą dwóch modeli iPhone’a 6. Wcześniej Re/code donosił o październikowej premierze iWatch.

berrolia

Kilka tygodni temu John Gruber, zawsze świetnie zorientowany w sprawach Apple, napisał na swoim blogu, że Apple zamierza zaprezentować iWatch właśnie we wrześniu. Później jednak wycofał się z tych słów twierdząc, że nie zna żadnych planów Apple dotyczących premiery iWatch. Teraz okazuje się, że jednak mógł mieć pewne informacje i pomyłkowo zdradził je na blogu.

Zdaniem Paczkowskiego, funkcjonalność iWatch będzie silnie związana z dwiema nowymi platformami Apple, zaprezentowanymi na WWDC 2014: HealthKit i HomeKit.

HealthKit umożliwi bezpośrednią współpracę między aplikacjami typu zdrowie i fitness. Jej centralnym punktem będzie wprowadzona w iOS 8 aplikacja Zdrowie (Health), w której przechowywane będą wszystkie dane dotyczące naszej kondycji fizycznej i zdrowia (jak tętno, spalone kalorie, poziom cukru i cholesterolu we krwi, itd.). Zbieraniem tych informacji zajmą się zewnętrze urządzenia monitorujące, czyli najprawdopodobniej przede wszystkim iWatch.

HomeKit to zestaw narządzi, który umożliwi deweloperom tworzenie inteligentnych urządzeń domowych tak, by wszystkie w łatwy sposób komunikowały się ze sobą i jednocześnie były kompatybilne z iOS 8 i OS X (iPhone, iPad, Mac). Dzięki temu będą mogły współpracowąć np. z Siri, co umożliwi głosowe zarządzanie inteligentnymi urządzeniami w naszym domu.

Zdaniem Paczkowskiego, Apple nie zrezygnował z organizacji październikowego eventu. Prawdopodobnie wtedy zaprezentuje nowe iPady, może też nowe Maki i nowy model Apple TV (lub przynajmniej jej całkowicie nowe oprogramowanie).

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby być na bieżąco z wszystkimi planami Apple.

Źródło: Re/code
Grafika: Hanna-Barbera

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: