Ruszył program bezpłatnej wymiany wadliwych baterii w iPhone’ach 5

Marek Twejn   3 września 2014

Ładowanie Lightning iPhone 5

Kilka dni temu polskie autoryzowane serwisy Apple (m.in. iMad i Cortland) wystartowały z programem wymiany wadliwych baterii w iPhonie 5. Jeżeli Twoja piątka rozładowuje się zdecydowanie za szybko, jej bateria może kwalifikować się do bezpłatnej wymiany.

berrolia

Przypominamy: w “bardzo niewielkim” odsetku iPhone’ów 5, które znajdowały się w sprzedaży między wrześniem 2012, a styczniem 2013, stwierdzono wadę baterii przejawiającą się bardzo szybkim jej rozładowywaniem. Firma z Cupertino uruchomiła więc program wymiany wadliwych baterii w autoryzowanych serwisach Apple.

Żeby sprawdzić, czy bateria w Twoim telefonie kwalifikuje się do wymiany, wejdź na stronę Apple i wpisz numer seryjny telefonu (zobacz, jak go znaleźć).

Jeżeli Twoje urządzenie kwalifikuje się do wymiany, znajdź w swojej okolicy autoryzowany serwis Apple, który bierze udział w programie.

W Polsce w programie uczestniczą iMad, Cortland oraz kilka mniejszych serwisów, jak ESPO czy iStrefa.

Salony iMad znajdziecie w Krakowie na ul. Filipa 13, w Warszawie przy ulicy Nowy Świat 4 oraz w Katowicach na ul. 3 Maja 21. Cortland ma salony w Gdańsku, Gliwicach, Katowicach, Poznaniu, Warszawie oraz Wrocławiu (adresy tutaj).

Jeśli w Twojej okolicy nie ma serwisu biorącego udział w programie, telefon możesz wysłać pocztą/kurierem.

Serwisy nie wymagają dokumentu potwierdzającego zakup, nie musisz też przynosić pudełka, ładowarki, itd.

Jak przygotować telefon przed oddaniem do serwisu? Oto oficjalne instrukcje od Apple:

Apple ostrzega, że naprawa może zostać ograniczona do kraju, w którym iPhone został kupiony. Jednak w przypadku telefonów zakupionych w krajach EOG (UE + Norwegia, Islandia i Liechtenstein), wymiany można dokonać w każdym z tych krajów.

Jeśli zapłaciłeś/aś już za wymianę wadliwej baterii w Twoim iPhonie 5, możesz skontaktować się z Apple w sprawie zwrotu kosztów.

Podłącz się do ThinkApple na FacebookuTwitterze lub Google+ żeby nie przegapić żadnych wiadomości ze świata Apple.

Źródło: Apple

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: