Plus testuje LTE-Advanced o prędkości 300 Mb/s

Marek Twejn   6 listopada 2014

Lte Advanced Plus

Plus poinformował, że “jako pierwszy operator w Polsce, z sukcesem przeprowadził testy przesyłania danych z prędkością 300 Mb/s w technologii LTE-Advanced“. Było to możliwe dzięki połączeniu pasm 1800 MHz i 2600 MHz. Pierwszych komercyjnych wdrożeń tej technologii można się spodziewać po zakończeniu aukcji i zbudowaniu sieci 800 i 2600 MHz (termin na razie nieznany). Plus zapewnia, że osiągnięcie takich prędkości będzie możliwe na sprzęcie już dostępnym w jego sklepie i ofercie.

berrolia

Plus to niestety jedyny z czterech największych polskich operatorów komórkowych, który nie jest oficjalnym partnerem Apple, co sprawia, że nowe modele iPhone’ów są u niego dostępne ze znacznym opóźnieniem i w wyższych cenach. A szkoda, bo znakomity zasięg Plusa jest już legendarny, jego sieć LTE i szybkość jej działania też są rewelacyjne. Szkoda tym bardziej, że Plus również z sukcesem przeprowadził testy rozmów w technologii LTE (VoLTE), którą obsługuje iPhone 6.

Oczywiście Plus ciągle pozostaje opcją dla tych, którzy iPhone’y kupują poza sieciami komórkowymi, a u operatorów szukają jedynie “abonamentu bez telefonu” lub decydują się na prepaid. Ale, o ile Plus jest niewątpliwie innowacyjny jeśli chodzi o stosowane technologie, jego podejście do obsługi klienta oraz wizerunek nie należą do “nowoczesnych”, co jest zapewe jedną z głównych przeczyn małej popularności tego operatora wśród użytkowników urządzeń Apple.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Czytaj też:

Źródło: Plus

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: