Apple pracuje nad nowym serwisem muzycznym

Tomek Czech   4 lutego 2015

 apple-serwis-muzyczny

Niezawodny Mark Gurman z 9to5Mac informuje, że Apple pracuje nad uruchomieniem nowego serwisu muzycznego, który konkurowałby ze Spotify, Google Play Music, Rdio i Deezerem.

berrolia

Nowy serwis został stworzony od podstaw przez Apple, ale wykorzystuje też technologie i bazę utworów kupionego w maju zeszłego roku Beats Music.

Serwis nie będzie posiadał oddzielnej aplikacji, lecz będzie mocno zintegrowany z iOS i nową aplikacją Muzyka. W związku z premierą serwisu, Apple pracuje też nad nową wersją iTunes, nową aplikacją na Apple TV oraz na Androida. Wszystkie one mają być mocno inspirowane obecną aplikacją Beats Music.

Miesięczna opłata za korzystnie z nowego serwisu muzycznego Apple ma wynosić 7,99 dol.

Choć Apple pierwotnie planowało uruchomienie serwisu na marzec tego roku, obecnie bardziej prawdopodobne jest, że jego premiera odbędzie się w czerwcu, podczas WWDC 2015.

Czytaj też: Spotify Premium za „dychę”, czyli Spotify Family rusza w Polsce

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: 9to5Mac

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: