Minitorowanie poziomu cukru we krwi będzie możliwe na Apple Watch

Marek Twejn   9 lutego 2015

dexcom-aplikacja-apple-watch

Choć wiele wczesnych doniesień na temat Apple Watch wskazywało na to, że Apple zamierza umieścić w swoim zegarku sensor mierzący poziom cukru we krwi, wiadomo już, że w pierwszej wersji Apple Watch takiego czujnika nie znajdziemy. Nie oznacza to jednak, że diabetycy nie będą mogli monitorować stężenia glukozy z poziomu zegarka od Apple: The Wall Street Journal informuje, że już w momencie debiutu Apple Watch, dostępna będzie aplikacja firmy DexCom (zdjęcie powyżej), która pozwoli odczytywać dane z monitorującego poziom cukru we krwi urządzenia produkowanego przez tą samą firmę.

berrolia

System ciągłego monitorowania stężenia glukozy Dexcom G4 PLATINUM (dostępny także na rynku polskim) składa się z umieszczanego pod skórą sensora (pod skórą umieszcza się właściwie jego część – “cieńszą od włosa” platynową elektrodę), transmitera i odbiornika o wielkości iPoda nano. Teraz, dzięki nowej aplikacji, odbiornikiem ma stać się również Apple Watch.

Firma pracuje także nad podobną aplikacją na iPhone’a.

dexcom-g4-platinum

Według informacji ujawnionych przez Apple podczas wrześniowej prezentacji Apple Watch, zegarek będzie wyposażony “jedynie” w pulsometr do pomiaru tętna oraz akcelerometr (współpracujący z GPS w iPhonie) mierzący ilość wykonanego przez nas ruchu i spalonych kalorii.

Wiele informacji, ujawnionych głównie przez Marka Gurmana z 9to5Mac, wskazuje jednak na to, że Apple aktywnie pracuje nad umieszczeniem w Apple Watch większej liczby sensorów, w tym również optycznego czujnika do pomiaru poziomu cukru we krwi.

Premiera Apple Watch spodziewana jest w kwietniu.

Więcej o Apple Watch:

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji o Apple Watch.

Źródło: WSJ, za 9to5Mac

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: