Apple Pay technicznie możliwe w Europie od połowy kwietnia

Tomek Czech   25 lutego 2015

apple-pay-iphone-apple-watch

VISA ogłosiła, że od połowy kwietnia tego roku (czyli mniej więcej wtedy, kiedy będzie miała miejsce premiera Apple Watch) europejskie banki będą mogły korzystać z usługi tokenizacji płatności zbliżeniowych, co umożliwi płacenie w Europie w systemie Apple Pay, za pomocą iPhone’a 6/Plus i Apple Watch.

berrolia

Na razie europejskie terminale obsługujące płatności zbliżeniowe działają w ten sposób, że podczas transakcji do terminala przekazywane są wszystkie informacje dotyczące karty płatniczej. Tokenizacja polega na tym, że w czasie transakcji do terminala przekazywany jest jednorazowy kod identyfikujący (token), co zapewnia zdecydowanie większe bezpieczeństwo transakcji, gdyż dane karty płatniczej nie są ujawnianie w żadnym momencie płatności.

Dotychczas system ten był dostępny jedynie w Stanach Zjednoczonych, gdzie w systemie Apple Pay można płacić od października zeszłego roku.

W Polsce niedawno wystartował system płatności mobilnych BLIK, lecz transakcje z jego użyciem trudno nazwać szybkimi i wygodnymi. Apple Pay działa natomiast błyskawicznie:

Apple Pay wykorzystuje technologię NFC, a transakcje autoryzowane są poprzez czytnik linii papilarnych – Touch ID.

Dokonywanie płatności zbliżeniowych w tym systemie jest możliwe przy użyciu iPhone’a 6iPhone’a 6 Plus oraz – od kwietnia – Apple Watch.

Apple Pay umożliwi również płatności online, których można dokonywać również przy użyciu iPada Air 2 oraz iPada mini 3.

apple-pay-iphone-ipad-apple-watch

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Czytaj też:

Źródło: Visa Europe

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: