Spring is in the AIR… Premiera 12-calowego MacBooka Air z Retiną już w poniedziałek?

Tomek Czech   4 marca 2015

macbook-air-12-cali Myślisz, że najbliższy event Apple będzie w całości poświęcony Apple Watch? My też. Jednak autorzy bloga The Michael Report twierdzą, że w poniedziałek swoją premierę będzie miał również długo wyczekiwany, 12-calowy MakBook Air z ekranem Retina.

berrolia

W przeszłości TMR celnie przewidywał np. szczegóły dotyczące iPada Air 2 przed jego premierą, ale mylił się np. w kwestii nazwy iPhone’a 6 Plus i Nexusa 6.

Autorzy powołują się na informacje od osoby wewnątrz Apple i twierdzą, że dodatkowo potwierdzili je poprzez inne źródło.

Nowy MacBook Air ma mieć mocno odmieniony wygląd, 12-calowy monitor o “wyższej niż dotychczas rozdzielczości” (Retina) i ma być pozbawiony standardowego portu USB, slotu karty SD oraz złącza MagSafe.

Dzięki zmniejszeniu obramowania wokół ekranu i klawiatury, ma też być wyraźnie mniejszy od obecnego modelu 13-calowego (a nawet węższy od modelu 11-calowego).

mba01

Pozbycie się portów USB, MagSafe, wejścia na kartę SD oraz – przede wszystkim – wyeliminowanie wentylatora spowoduje, że nowy Air będzie znacznie cieńszy od obecnych modeli.

Usunięcie wentylatora będzie możliwe dzięki zastosowaniu bardziej wydajnych i mniej nagrzewających się nowych procesorów Intela – Broadwell Core M. W chłodzeniu nowego MBA mają pomóc również głośniki – zostaną umieszczone nad klawiaturą i będą jednocześnie spełniać rolę przewodu wentylacyjnego.

Apple zrezygnuje też ze standardowego wejścia USB na rzecz cieńszego, szybszego i dwustronnego USB typu C. W 12-calowym MBA nie znajdziemy też gniazda zasilania MagSafe: stosowana od lat metoda zasilania Maców staje się niepotrzebna, bo przez USB-C można też zasilać komputer.

Nowy MBA ma być dostępy w trzech kolorach, w tym w kolorze złotym.

macbook-air-gold

Wszystko wyjaśni się już w najbliższy poniedziałek.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Zobacz też:

Źródło: The Michael Report 
Grafika: Martin Hajek

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: