Coraz większe szanse na poniedziałkową premierę 12-calowego MacBooka Air z Retiną

Tomek Czech   5 marca 2015

 macbook air 12 cali

The Wall Street Jorunal poinformował wczoraj, że według jego źródeł, rynkowy debiut większego, 12,9-calowego iPada Pro odbędzie się w drugiej połowie tego roku. 9to5Mac zauważył jednak, że na samym artykułu WSJ znajduje się fragment, który może wskazywać na to, że premiera długo oczekiwanego 12-calowego MacBooka Air z Retiną odbędzie się podczas eventu Apple w najbliższy poniedziałek.

berrolia

Autor artykułu informuje, że według źródeł produkcja 12-calowego MBA rozpoczęła się w pierwszym kwartale tego roku i dostawcy sprzętu dla Apple przygotowują się już do wysyłki dużych ilości 12-calowego MacBooka Air “w drugim kwartale 2015 r.”.

Jeśli Apple rzeczywiście planuje rozpoczęcie sprzedaży nowego Aira między kwietniem a czerwcem, musiałoby zaprezentować go niebawem, np. na poniedziałkowym evencie “Spring forward”.

Jeśli nie zrobi tego 9 marca, może też zorganizować drugi event w kwietniu lub w maju, ale Apple nie zwykło organizować oddzielnych konferencji wyłącznie dla ogłoszenia nowych Maców.

Trzeci scenariusz jest taki, że firma mogłaby wypuścić na rynek nowego MBA bez wcześniejszego prezentowania go na evencie, ale jest mało prawdopodobny, bo według wszystkich doniesień nowy Air to mocno odmieniona, “rewolucyjna” konstrukcja, nad którą Apple pracowało bardzo długo.

Plotki o tym, że 12-calowy Air zostanie zaprezentowany już na najbliższym evencie pojawiły się też wczoraj na blogu The Michael Report.

Wszystkiego dowiemy się w poniedziałek.

Przeczytaj też: 

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: WSJ, za 9to5Mac
Grafika: Martin Hajek

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: