Pierwsze gry na Apple Watch, czyli w oczekiwaniu na Snake’a

Marek Twejn   19 marca 2015

Apple_Watch_Gaming

Historia zatoczyła koło. Kiedy z prostych gierek na malutkich, czarno-białych ekranikach starych Nokii i Ericssonów przenieśliśmy się na piękne i rozbudowane gry na mieniących się kolorami ekranach HD naszych smartfonów, wydawało się, że nie będzie już kroku wstecz. Ale Apple zrobiło nam psikusa, zaraziło gorączką Apple Watch i już wiemy, że będziemy spędzali godziny przyklejeni do malutkiego ekranika zegarka, grając w coraz to wymyślniejsze gierki.

Nie wiadomo, czy doczekamy się zegarkowej wersji legendarnego Snake’a, ale deweloperzy zapowiedzieli już siedem pierwszych gier, które dostępne będą już w dniu rynkowej premiery Apple Watch (24 kwietnia) lub zaraz po niej.

berrolia

rules-apple-watch

Rules! to zdecydowanie jedna z najlepszych i najpopularniejszych gier na iOS w 2014, wyróżniona tytułem Best of App Store 2014. Ikonę aplikacji widzieliśmy kilkakrotnie podczas prezentacji zegarka i aplikacji Apple Watch na zeszłotygodniowym evencie Apple.

Przechodzenie do następnych rund wymaga w Rules! postępowania zgodnie z określonymi (i tytułowymi) zasadami. Dodatkowo jesteśmy ograniczeni uciekającym szybko czasem. Trudniejsze, niż się wydaje i niesamowicie wciągające.

Ze względu na mały wyświetlacz Apple Watch, w zegarkowej wersji, zamiast z szesnastoma, na każdym poziomie będziemy musieli poradzić sobie jedynie z czterema obrazkami.

  • Letterpad

Prosta, ale dość wymagająca gra polegająca na ułożeniu jak największej ilości słów na zadany temat z dziewięciu dostępnych liter. Na razie deweloper udostępnił jedynie zapowiedź gry, która pod koniec kwietnia powinna pojawić się zarówno wersji na iPhone’a/iPada, jak i na Apple Watch.

zombies-run-apple-watch

Jedna z nielicznych gier w kategorii fitness. Uciekamy przed zombie i jednocześnie dbamy o naszą kondycję fizyczną. Przyjemne i pożyteczne. Wersja na skupiony wokół funkcji fitnesowych Apple Watch zdecydowanie ma sens.

hatchi-apple-watch

Na wyświetlaczu naszych zegarków już niedługo zamieszkają Hatchi i Lisa, nasi nowi wirtualni znajomi, którymi trzeba się opiekować z niemniejszym zaangażowaniem niż w przypadku prawdziwych domowych zwierzaków. Format gry bardzo popularny w latach 90. (słynne Tamagotchi). Kto pamięta, na pewno się wzruszy.

boxpop-apple-watch

BoxPop to popularna układanka, w której poruszamy się w oparciu o zasadę ruchu szachowego konia. Deweloperzy ogłosili, że wersja na zegarek będzie dostępna już w dniu rynkowej premiery Apple Watch, a każdego dnia w grze będzie się pojawiał nowy poziom.

  • BlastBall Duo

BlastBall-DUO-apple-watch

BlastBall Duo będzie zegarkową wersją popularnej gry BlastBall MAX na iPhone’a i iPada, polegającej na ułożeniu 5 kulek tego samego koloru w jednym rzędzie. W wersji na Apple Watch dostępna też będzie funkcja multiplayer.

Zegarkowa wersja gry-quizu na iOS, który polega na odgadywaniu, czy dane zdanie jest prawdziwe, czy fałszywe. Elementary Minute na Apple Watch powinna być dostępna już 24 kwietnia.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Podobne tematy:

Źródło: TouchArcade, Gamezebo
Grafika: Mashable

Produkty Apple w super cenach

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: