OS X El Capitan w wersji Golden Master udostępniony deweloperom i beta testerom

Grzegorz Dobromiński   10 września 2015

os-x-gm

Chwilę po konferencji 9 września, Apple udostępniło deweloperom, a także uczestnikom programu Apple Beta Software Program, najnowsze wydanie nadchodzącego OS X El Capitan. Tym razem jest to wersja Golden Master, która jest odpowiednikiem RTM (Ready To Market) i w zasadzie prezentuje już to, co ujrzymy 30 września w wersji oficjalnej.

berrolia

Nie udostępniono kompletnej listy zmian, jakie zostały zaimplementowane do edycji GM, ale spodziewać się można, że, tak jak przy poprzednich betach, skupiono się na poprawieniu wydajności i usunięto błędy oprogramowania.

Nowości, jakie Apple zapowiedziało w OS X El Capitan, to między innymi nowa czcionka dla całego systemu, przebudowane Mission Control, możliwość uruchamiania dwóch aplikacji jednocześnie w trybie pełnego ekranu za pomocą funkcji split-screen, rozbudowanie funkcjonalności wyszukiwarki Spotlight i dodanie do Safari takich opcji, jak przypinanie stron oraz przycisk wyciszania kart.

Przeczytaj5 najlepszych nowych funkcji OS X El Capitan

Zarejestrowani deweloperzy mogą pobrać najnowsze wydanie El Capitan GM poprzez App Store, wchodząc w zakładkę Uaktualnienia lub Kupione. Aktualizacja dla MacBooka Air 2013 waży ok. 6GB.

Podłącz się do Think Apple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych nowości ze świata Apple.

Więcej o El Capitan:

Więcej z wczorajszego eventu:

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: