Jak zainstalować watchOS 2

Tomek Czech   16 września 2015

AppleWatch-watchos-2

Dzisiaj nasze smartfony i zegarki czeka softweare’owy lifting. Oprócz iOS 9, Apple udostępni też publiczną wersję watchOS 2 – nowego systemu operacyjnego dla Apple Watch. Znajdziemy w nim menu w języku polskim i ulepszone dyktowanie po polsku(!), nowe tarcze, tryb nocny, funkcję Podróży w czasie, odtwarzanie wideo i kilka innych, ciekawych nowości. No i w końcu pojawią się natywne aplikacje firm trzecich (niektóre mają być dostępne już dziś).

Oto jak przygotować się do instalacji watchOS 2.

berrolia

Żeby wszystko poszło gładko i sprawnie, najlepiej najpierw zaktualizuj sparowanego z Apple Watch iPhone’a do iOS 9. Dokładne instrukcje, jak zrobić to poprawnie, znajdziesz tutaj.

Kopia zapasowa Apple Watch

Nie musisz się martwić o kopię zapasową – zegarek automatycznie, regularnie zapisuje ją w aplikacji Apple Watch na iPhonie. Jeśli robisz backup iPhone’a używając iCloud lub iTunes (powinno się to zrobić przed aktualizacją do iOS 9), dane z Apple Watch zawarte są już w tej kopii zapasowej.

Instalacja watchOS 2

Żeby móc na nim zainstalować nowy OS, Apple Watch musi znajdować się w zasięgu iPhone’a, być naładowany w co najmniej 50% i podłączony do ładowarki.

  1. Po zainstalowaniu iOS 9 na iPhonie, wejdź w aplikację Apple Watch -> Ogólne -> Uaktualnienia;
  2. Jeśli watchOS 2 jest już dostępny (powinien się pojawić dzisiaj około 19:00), naciśnij “Pobierz i zainstaluj”;
  3. Wpisz swój czterocyfrowy kod (na iPhonie) i zaakceptuj “Warunki użytkowania”;
  4. naciśnij “Zainstaluj”;
  5. iPhone pobierze aktualizację i zainstaluje ją na Apple Watch.

Gotowe!

Przeczytaj: Apple Watch w Polsce w grudniu?

Podłącz się do Think Apple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji o Apple Watch i watchOS 2.

Więcej o Apple Watch:

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: